Kalkulačka cestovního pojištění online

02.01.2017

Při cestách do zahraničí vždy potřebujeme cestovní pojištění - ideálním řešením, jak ušetřit nejen finance, ale i tak drahocenný čas je tedy online sjednání cestovního pojištění. Jak na to?

Kalkulačka cestovního pojištění online

Na horní liště stránek najedeme na sekci cestovní pojištění a zvolíme možnost kalkulačka

Kalkulačka cestovního pojištění - menu

Volba destinace, termínu a cíle cesty - Zaškrtněte, že se jedná o krátkodobou dovolenou - což je každý jednorázový výlet do zahraničí, a zvolte destinaci, termín dovolené a pokud se chystáte například na zimní dovolenou do Švýcarska a víte, že cílem cesty budou zasněžené kopce, nezapomeňte zaškrtnout možnost “rekreační sporty” a “zimní sporty”. Ještě doplnit datum narození a můžeme přejít k dalšímu kroku.

Kalkulačka cestovního pojištění - údaje o cestě

Výběr nejvýhodnější pojistky - Na monitoru se Vám zobrazí nabídky jednotlivých pojistek, které se řadí dle ceny. Pokud, tak jako v našem příkladu, cestujete za zimními sporty, určitě zvolte variantu, kde jsou limity léčebných výloh minimálně 3 000 000 Kč, ideálně však 5 000 000 Kč. Rozdíl mezi nejlevnějším cestovním pojištěním (132 Kč) a námi zvolenou variantou je v tomto případě 84 Kč, ale v případě pojistné události můžeme nás tato ušetřená částka může “stát” až 1 500 000 Kč na léčebných výlohách. Námi zvolená pojistka má navíc, oproti nejlevnější variantě, v ceně již pojištění odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění nebo pojištění ztráty zavazadel. Klikněte na “sjednat online”.

Kalkulačka cestovního pojištění - výběr pojistky

Kontrola zvolené pojistky a doplnění údajů pojistníka - Před doplněním osobních údajů ještě překontrolujte vybrané pojištění a jeho náležitosti. Pokud je vše v pořádku, údaje doplňte, zaškrtněte souhlas se zpracováním osobních údajů a klikněte na tlačítko “Pokračovat”.

Kalkulačka cestovního pojištění - doplnění údajů o pojistníkovi

Shrnutí cestovního pojištění - Důkladně zkontrolujte všechny zadané údaje, pokud je vše v pořádku, zaškrtněte objednávku cestovního pojištění a čestné prohlášení a pokračujte kliknutím na “Dokončit”. K dispozici máte k nahlédnutí všechny nezbytné právní dokumenty a čestné prohlášení. Teprve po dokončení je objednávka dokončena a vy budete mít k dispozici návrh pojistné smlouvy a kartičku asistenční služby. Cestovní pojištění je platné od momentu jeho uhrazení.

Kalkulačka cestovního pojištění - kontrola údajů

Platba a tisk kartičky asistenční služby - Cestovní pojištění lze uhradit jednoduše online - veškeré informace k úhradě obdržíte na svůj email. Platba je důležitým posledním krokem při uzavírání pojistky, protože cestovní pojištění nabývá platnosti právě momentem jeho uhrazení a přijetím potvrzení o platbě. Je proto nutné platbu provést vždy před plánovanou cestou a nenechávat ji až na dovolenou. V případě pojistné události před přijetím platby by nemohlo být pojištění uznáno a nedošlo by tak k pojistnému plnění. Stačí už jen vytisknout kartičku asistenční služby a potvrzení o pojištění. Gratulujeme, jste pojištěn na svou zahraniční cestu a to vše z tepla domova. Pár tipů pro ideální pojistku můžete nalézt také ve zkušenostech našich stávajících klientů.

Další zajímavé články

Co kontrolovat na vozidle, než vyrazíte na cestu?

Co je potřeba kontrolovat na vozidle?
21.03.2018

V moderních vozech je hromada kontrolek, které ukazují stav všeho možné. Jsou věci, které by si měl řidič kontrolovat, než vyrazí na cesty.

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?


Kam dále:

Doporučte nás