Muži proti ženám. Kdo je lepší řidič

16.11.2015

Ženy za volantem? Koncem 18. století, kdy se začala psát historie automobilu, bylo nemyslitelné, že by se žena někdy ocitla za volantem. V dnešní době řídí ženy nejen osobní auta, ale i autobusy, trolejbusy či kamiony. Jakými jsou řidičkami?

Žena za volantem
Muži se obávají žen za volantem. | Foto: Fotolia.com

Statistiky naznačují, že ženy řídí lépe než muži. Stereotypy, že žena je nemožná řidička, však nemizí. Stále se na internetu setkáváme s videi o neschopnosti žen za volantem.

Ženy stejně jako muži způsobují dopravní nehody. Ne že ne. Ženy však mají na vině spíše drobnější nehody. Podle dopravních psychologů mají totiž větší pud sebezáchovy. Ženy neriskují a nepouštějí se do nebezpečných situací, váží si více svého života a dodržují dopravní předpisy, což sami muži hodnotí jako svoji největší slabinu.

Muži se vyšší měrou podílejí na závažných dopravních nehodách. Většině z nich od začátku řidičské kariéry nechybí sebevědomí. Vždyť se s auty setkávají od raného věku. A tak mnohdy přeceňují své schopnosti. Nasvědčuje tomu i bodový systém řidiče. Poměr bodovaných mužů a žen je výrazně odlišný, tvoří jej 83,1 % mužů a 16,9 % žen.

Nic však není černobílé. Ženy mají lepší dispozice psychické muži zase fyzické. Muži jezdí rychleji, ženy zdržují a někdy jezdí bezdůvodně pomalu. Muži jsou při jízdě agresivnější, ženy mnohdy nedokážou vyhodnotit situaci.

Sami se zamyslete, co z toho je pravda. Je však zřejmé, že kdybychom ženské a mužské vlastnosti skloubili dohromady, hned by bylo na silnicích bezpečněji.

Jaké jsou Vaše zkušenosti na silnicích? Šílíte z žen nebo z mužů? Případně vnímáte své nedostatky při řízení, jaké to jsou?

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále: