Škola smyku. Darujte svým blízkým nevšední zážitek

23.11.2015

S prvním sněhem přicházejí komplikace na silnicích. Chcete se na sníh a zledovatělou vozovku lépe připravit? Vyzkoušejte školu smyku.

Kurz bezpečné jízdy
Zima je tu a spolu s ní i komplikace na silnicích. | Foto: Fotolia.com

Škola smyku je kurz bezpečné jízdy, který je podle slov Jiřího Patery, jednatele společnosti HTC, která kurzy pořádá přes dvacet let, naprosto pro každého řidiče. V Rakousku dokonce bez absolvování kurzu bezpečné jízdy nedostanete plnohodnotný řidičský průkaz.

Co se ve škole smyku naučíte

Školení bezpečné jízdy se dělí na dvě části, teoretickou a praktickou. Teorie probíhá v učebně na počítači, kde se řeší hlavně základy sezení, držení volantu a správné brzdění.

Praktickou část doporučují instruktoři absolvovat ve vlastních vozech, ve kterých si vyzkoušíte nejrůznější krizové situace. Například co dělat, když se dostanete do smyku a ztratíte kontakt s vozovkou, ale i mnohem víc.

Proč trénovat ve vlastních vozech? Každý vůz má rozdílné parametry, které ovlivňují řízení a ovládání vozu. Využitím jiného vozu by výuka postrádala smysl.

Škola smyku je vhodnou volbou pro každého řidiče

Myslíte si snad, že škola smyku je pouze pro milovníky adrenalinu? Omyl. Škola smyku je tu především pro ty řidiče, kteří se chtějí něco naučit. Je jedno, jestli jste začátečník nebo profesionální řidič.

Čas Vánoc klepe na dveře. Nevíte, co svým blízkým darovat? Darujte nevšední zážitek. Škola smyku je skvělý dárek nejen pro muže, ale ocení ho i ženy. Celodenní kurz se pohybuje od 2 tisíc korun.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále: