Pojištění auta – nejlevnější pojištění vozidla

Pojistka na auto nebo také povinné ručení – zákonné pojištění, za které nikdo nechce platit přemrštěnou částku, každý však chce být dobře krytý pro případ zaviněné dopravní nehody. V současné době nabízí pojištění auta 8 pojišťoven a každá hned v několika variantách. Obejít všechny pojišťovny, zorientovat se v jejich nabídkách a vybrat tu nejvýhodnější by bylo poměrně komplikované, proto je tu naše kalkulačka povinného ručení, která nejlevnější pojištění auta, ušité na míru vám a vašemu vozu, najde během několika minut.

Pojištění auta - nejlevnější pojištění vozidla

Spolehlivá a levná pojistka na auto – jde to dohromady?

Při hledání nejlepšího pojištění auta není vhodné soustředit se jen na jeho cenu. Nejlevnější pojistka na auto nemusí znamenat, že je i nejlepší, zároveň však i dobré pojištění auta může být levné. Není totiž důležitá jen cena pojištění auta, ale také to, jestli za vás pojišťovna uhradí veškeré škody, a to i v případě závažné dopravní nehody. Proto je ideální hledat co nejlevnější pojištění auta s co nejvyššími pojistnými limity. Zkrátka pojištění, na které se budete moci spolehnout a které ochrání vás a hlavně vaši peněženku.

Ušetřete i vy za pojištění vozidla

Nejnižší pojistné limity jsou zákonem stanovené na 35 milionů Kč na škody na majetku a 35 milionů Kč na újmy na zdraví, doporučuje se ale sjednávat limity vyšší. I přesto se dá na pojištění auta ušetřit a řada řidičů platí za pojištění auta zbytečně vysoké částky. Máte-li pocit, že patříte mezi ně, využijte kalkulačku pojištění auta. Možná zjistíte, že za pojištění vozidla platíte více, než je nutné. A to třeba o stovky až tisíce korun ročně.

benzín 1,2 Škoda Fabia 1,8 Škoda Superb 2,0 Škoda Octavia
POV cena 1.326 Kč 1.350 Kč 1.416 Kč

Cena pojištění auta – na čem závisí?

Cena pojištění vozidla závisí na mnoha faktorech. Některým pojišťovny přikládají větší, jiným menší důležitost. Z údajů o vozidle, jeho majiteli, pojistníkovi a dalších informací pojišťovna vypočítá výši pojistného. V praxi to znamená, že za dvě stejná vozidla mohou různí řidiči platit různě vysoké pojistné. Co všechno ovlivňuje cenu pojištění auta?

 • Druh vozidla – je rozdíl, zda sjednáváte pojištění pro motorku, osobní nebo nákladní auto nebo jen přípojný vozík.
 • Objem a výkon motoru – obecně platí, že čím vyšší jsou tato čísla, tím vyšší je cena pojištění. Nemusí to však být pravidlem.
 • Použití vozidla – vyšší pojistné mohou očekávat majitelé vozidel taxislužby nebo autoškoly.
 • Pojistník, provozovatel a vlastník – záleží na jich věku a místě bydliště – za rizikovější považují pojišťovny mladé řidiče a krajská města. Roli hraje také to, zda se jedná o fyzickou, nebo právnickou osobu.
 • Počet měsíců bez nehody – tzv. bonus určuje, jak dlouho jezdíte bez nehod. Čím delší je toto období, tím méně budete platit za pojištění auta – ušetřit můžete až 60 %. Máte-li už nějaké (vámi zaviněné) dopravní nehody za sebou, je to jistá nevýhoda a za povinné ručení si připlatíte.
 • Frekvence placení – uhradíte-li pojištění auta na celý rok dopředu v jedné splátce, bude vaše pojištění levnější.
 • Limity pojistného plnění – zvolíte-li produkt s vyššími pojistnými limity, sice si připlatíte, ale budete mít jistotu, že ani v případě závažné dopravní nehody nebudete muset žádné škody hradit ze svého.

Nejlevnější pojištění auta najde online srovnávač

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak najít nejlevnější pojištění auta přesně podle vašich představ a požadavků, je využití srovnávače pojištění vozidel. Ten vám usnadní hledání tím, že:

 • je tu pro vás 24 hodin denně
 • porovnává nabídky pojišťoven nabízejících pojištění vozidla
 • nabídky přehledně seřadí podle ceny
 • kromě ceny přehledně zobrazí také další parametry pojistky (pojistné limity služby zahrnuté v ceně pojištění)
 • umožňuje rovnou sjednat pojistnou smlouvu

Proč porovnávat nabídky pojištění auta?

Ceny povinného ručení se každým rokem mění. Je možné, že příští rok vám nejvýhodnější pojištění auta nabídne jiná pojišťovna. Proto je dobré se jednou za čas k online porovnání pojištění vozidel vrátit – ideálně v době, kdy se blíží výročí vaší stávající smlouvy. Tu je totiž možné vypovědět nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období.

Pokud si nevíte s čímkoliv ohledně pojištění vozidla rady, můžete se obrátit na naše specialisty, kteří vám po telefonu ochotně poradí. Kontaktní centrum je tu pro vás 7 dní v týdnu na telefonním čísle 226 289 777.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Cena pojištění se nedá uvést obecně. Při výpočtu pojištění auta záleží na dalších parametrech, jakými je např. účel využití vozidla, typ motorového vozidla, zdvihový objem motoru, výkon motoru a další. Chcete-li zjistit cenu přímo pro vaše vozidlo, vyzkoušejte naši kalkulačku a nechte si porovnat aktuální nabídky pojišťoven.

Pro uzavření povinného ručení mějte připravený občanský průkaz a velký technický průkaz. Pokud velký technický průkaz nemáte, stačí vám případně i jen VIN vozidla, číslo technického průkazu lze pojišťovně doložit dodatečně, stejně tak číslo registrační značky.

Pokud chcete zjistit, zda je vozidlo pojištěno, využijte databáze České kanceláře pojistitelů – www.ckp.cz. Po zadání registrační značky uvidíte, zda má vozidlo platné pojištění auta.
Hledat na webu Srovnátor.cz