Pojištění auta do zahraničí

Chystáte se vycestovat do ciziny autem a chcete mít jistotu, že se o vás v případě nehody někdo postará? Pak je potřeba věnovat pozornost svému povinnému ručení, stejně tak připojištěním, která obsahuje a rozsahu asistenčních služeb. Základní ručení kryje pouze škodu ostatním účastníkům nehody, kterou řidič zaviní. Dobré pojištění auta do zahraničí vás podrží na vašich cestách do zahraničí za všech okolností.

Pojištění auta do zahraničí

Pojištění auta do zahraničí – ochrana na cestách

Pojištění auta je platné v zemích Evropské Unie a ve většině dalších evropských zemí, přesný seznam států najdete na vaší zelené kartě. Povinné ručení kryje pouze škodu účastníkům dopravní nehody, kterou způsobíte vy. Aby vám pojištění auta do zahraničí dostatečně pomohlo, je nutné se zaměřit na dva aspekty – asistenční služby, připojištění a také havarijní pojištění.

Připojištění zajistí klid

Se sjednaným připojištěním, o které vaše pojištění auta do zahraničí rozšíříte, vám uhradí pojišťovna například i škodu způsobenou vandaly a nebo kroupami. Vhodně zvolený rozsah připojištění u zákonného pojištění auta je tedy dobré mít i v cizině. Ať už jedete na dovolenou nebo pravidelné pracovní cesty, připojištěním můžete získat klid, že na to v případě nenadálé situace za volantem nejste sami. To, jaká je optimální kombinace připojištění, záleží na řadě faktorů, například typu vozidla či specifických rizicích regionů a států, kde se bude nejčastěji pohybovat.

Asistenční služby – na co se zaměřit

Součástí povinného ručení do zahraničí by vždy měly být zajištěny asistenční služby. V ceně je zahrnut příjezd asistence na místo nehody, další možná pomoc ale závisí na konkrétní podobě smlouvy a rozsahu asistenčních služeb. Může se jednat například o zajištění odvozu, zapůjčení náhradního vozu, uhrazení nutného ubytování nebo poskytnutí nezbytných finančních prostředků. Za tyto nadstandardní služby je třeba si připlatit, rozhodně se ale v případě cest do zahraničí nejedná o nevýhodnou investici.

Autem do zahraničí

Co si sjednat k povinnému ručení?

Kvalitní asistenční služby

  • Podpora na telefonu 24/7
  • Příjezd na místo nehody
  • Odtažení vozidla a zajištění dočasného parkovacího místa
  • Zajištění náhradního vozidla, odvozu či ubytování
  • Půjčení nezbytných finančních prostředků

Vhodná připojištění

  • Pojištění skleněných oken
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění živelních nebezpečí
  • Pojištění střetu se zvířetem

Krátkodobé pojištění auta do zahraničí

Krátkodobé povinné ručení je lze sjednat na pojistnou dobu kratší než je jeden kalendářní rok. Nejvíce takové pojištění využívají především motorkáři, kteří si sjednávají povinné ručení pouze na sezónu, kdy motocykl aktivně využívají. Vhodné je ale také právě pro období letních prázdnin, dovolených a s nimi spojených cest do zahraničí.

Proč si sjednat povinné ručení online?

Srovnátor.cz vám na základě zadaných parametrů srovná nabídky ověřených pojišťoven. Z těch si můžete vybrat balíček, který odpovídá nejlépe vašim potřebám. Vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, na kolik vás přijdou různé kombinace povinného ručení a připojištění. vše je záležitostí jen několika minut.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Krátkodobé pojištění auta do zahraničí lze uzavřít na pojistnou dobu kratší než je jeden kalendářní rok. Více o tomto typu pojištění vozidel dozvíte na stránkách Krátkodobé povinné ručení.

Pojištění auta, tedy správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla, které je evidovaného v registru vozidel. Je to podmínka k tomu, aby vozidlo mohlo být aktivně provozováno na veřejných komunikacích. Více se o této zákonné povinnosti dozvíte na stránkách Zákon o povinném ručení.

Limit pojistného plnění začíná na částce 35 milionů na škody na zdraví a 35 milionů na škody na majetku. Tuto dolní hranici ukládá pojišťovnám zákon. Horní hranice pojistného krytí není pevně stanovena a může se pohybovat i v částkách 200/200 milionů. V naší kalkulačce si můžete vybrat pojištění také podle nabízené výše pojistného plnění.
Hledat na webu Srovnátor.cz