Pojištění auta do zahraničí

Povinné ručení je platné ve většině evropských zemích – konkrétní státy jsou uvedeny na zelené kartě. Základní ručení kryje pouze škodu ostatním účastníkům nehody, kterou řidič zaviní. Pro bezproblémové řešení problematických situací při jízdě v zahraničí je třeba se zaměřit na dva aspekty – asistenční službu a připojištění. Pojištění auta do zahraničí

Asistenční služby – co očekávat

Součástí ručení je vždy asistenční služba. V ceně je zahrnut příjezd asistence na místo nehody, další plnění ale závisí na konkrétní podobě smlouvy a stanovených limitech. Může se jednat například o zajištění odvozu, zapůjčení náhradního vozu, uhrazení ubytování nebo poskytnutí nezbytných finančních prostředků. Za tyto nadstandardní služby je ale třeba si připlatit.

Připojištění zajistí klid

Se sjednaným připojištěním uhradí pojišťovna například i škodu způsobenou vandaly anebo kroupami. Vhodně zvolený rozsah připojištění u zákonného pojištění auta je tedy dobré mít i v cizině. Ať už na dovolenou nebo pravidelné pracovní cesty. To, jaká je optimální kombinace připojištění, záleží na řadě faktorů, například typu vozidla či specifických rizicích regionů a států, kde se bude nejčastěji pohybovat.

Proč si sjednat povinné ručení online?

Srovnátor.cz vám na základě zadaných parametrů srovná nabídky všech ověřených pojišťoven. Z těch si můžete vybrat balíček, který odpovídá nejlépe vašim potřebám. Vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, na kolik vás přijdou různé kombinace povinného ručení a připojištění. Vše je záležitostí jen několika minut.