Pojištění do zahraničí jako nezbytná součást zavazadla

30.01.2017

Nový rok je tu. Spolu s ním také příležitost k novým zážitkům doma i na cestách. Patříte mezi ty, kteří si své vzpomínky touží přivézt ze zahraničí? Ať už se chystáte na zasněžené vrcholky hor, nebo plánujete spíše poznání nových míst, nezapomeňte se před odjezdem pojistit.

Pojištění na cesty jako nezbytná součást zavazadla

Každá dovolená skrývá nebezpečí

Teď je ta nejvhodnější doba na aktivní dovolenou na horách, po vánočních svátcích bude pohyb tím pravým pro vaše tělo. Máte-li již sbalené lyže, snowboard či běžky, nezapomeňte také na pojištění zahraničních cest, zvládne to každý během několika minut s kalkulačkou cestovního pojištění. V případě nejasností vám pomůže návod.

Že nejste milovníci adrenalinu a sportu? Možná plánujete strávit prodloužený víkend ve městě svých snů v duchu poklidných procházek a návštěv pamětihodností. I ve vašem případě je nutné pojištění na cesty. Nečekaný úraz, byť ne příliš vážný, by vás mohl přijít draho.

Pozor, nejlevnější neznamená vždy nejvýhodnější

Máme pro vás důkaz toho, že nejlevnější cena pojištění ještě neznamená pokrytí pojistné události v plné výši. Vždy tedy pečlivě rozmýšlejte, jaký typ pojištění vám bude nejvíce vyhovovat v souladu s tím, jak a kde plánujete svou dovolenou prožít.

Pro příklad, cestovní pojištění na 7 dní v Rakousku pro jednu osobu s předpokladem zimních a adrenalinových sportů:

Slavia pojišťovna (Svět) za 77,- Kč

  • v ceně jsou asistenční služby, rekreační, zimní a rizikové sporty
  • léčebné výlohy 3 500 000,- Kč

Slavia pojišťovna (Na cesty) za 126,- Kč

  • v ceně je to stejné, co v předchozím případě, plus úrazové pojištění, pojištění zavazadel a odpovědnost za škodu
  • léčebné výlohy 5 000 000,- Kč

Nepatrné připlacení, v našem případě 49,- Kč, navýší léčebné výlohy o 1,5 milionu a zajistí vám ochranu v mnohem širší perspektivě. Cestujete-li tedy spíše za dobrodružstvím a sportovním vyžitím, nešetřete na svém pojištění do zahraničí. V případě, že vás čeká zmiňovaná poznávací dovolená, stačí vám první varianta pojištění s nižšími léčebnými výlohami. Přesto však myslete na to, že i na krátkém výletě za poznáním můžete přijít o svá zavazadla či způsobit škodu na cizím majetku. Podrobnější informace o cestovním pojištění si můžete přečíst na našich stránkách.

Další zajímavé články

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?

Agresivní řidiči u nás a ve světě

Agresivní řidiči
14.03.2018

Agresivní řidič přímo nebo nepřímo ohrožuje ostatní účastníky provozu. Jezdí rychle, nebezpečné předjíždí nebo nedodržují bezpečnou vzdálenost.


Kam dále:

Doporučte nás