Pojištění majetku

Pojištění majetku je komplexní označení pro několik druhů neživotního pojištění. Pojišťovna při pojištění majetku poskytuje pojistkou ochranu majetku v případě, že dojde k jeho poškození, zničení, nebo odcizení.

Mezi ty nejžádanější produkty pojištění majetku můžeme zařadit:

  • pojištění nemovitosti,
  • pojištění domácnosti
  • a pojištění odpovědnosti za škodu.
Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti
Střecha ano ne
Fasáda domu ano ne
Stavební materiál ano ne
Radiátor ano ne
Oblečení ne ano
Spotřebiče ne ano
Sportovní vybavení ne ano

Každé z těchto pojištění se vztahuje na něco jiného a má svá specifika. Lidé je často zaměňují, nebo nevědí, zda chtějí to či ono. Srovnání pojištění majetku je často pro běžného klienta náročné na orientaci a porozumění rozdílům mezi nimi.

Druhy pojištění majetku:

Mylně se někteří domnívají, že stačí jedno nebo druhé. Na příkladu níže si ovšem můžeme ukázat, co které pojištění zahrnuje.

Pojištění nemovitosti

Pojištěním nemovitosti chráníte svůj majetek. Může se jednat o dům, byt, garáž apod. Budova však musí být pevně spojena základy se zemí. Tímto pojištěním je kryto mnoho rizik jako například požár, povodeň, pád stromu, vichřice a další. Je důležité mít na paměti, že pojištěním nemovitosti kryjete pouze nemovitost jako takovou.

Pojištění domácnosti

Pokud si naopak přejete chránit své vybavení a bydlíte například v pronájmu, stačí vám pojištění domácnosti. Je vhodné dbát na adekvátní určení pojistné částky, protože u tohoto pojištění dochází často k podpojištění. Do pojistné částky započítejte veškeré vybavení vaší domácnosti včetně oblečení, nádobí a dalších drobných věcí.

Pojištění odpovědnosti

Jestliže chceme chránit nejen sebe, ale také naše sousedy, kamarády a podobně je vhodné si uzavřít také pojištění odpovědnosti, dnes známé spíš jako pojistku na blbost. Variant pojištění odpovědnosti je dnes mnoho. Můžete si pojistit odpovědnost v běžném občanském životě, která chrání například vašeho souseda před vytopením, nebo pojištění odpovědnosti při výkonu povolání, pojištění odpovědnosti řidiče a mnoho dalších.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Pojištění majetku je souhrnné neživotní pojištění, které se dělí na tyto části:

  • pojištění domácnosti
  • pojištění odpovědnosti
  • pojištění nemovitosti

Pojištění majetku můžete sjednat na pobočce některé z pojišťoven, ale také v pohodlí domova online. Využít můžete také naši kalkulačku, která je pro Vás připravena tak, aby ušetřila čas a především peníze. Po vyplnění pár základních údajů budete vědět, zda se vám vyplatí si toto pojištění uzavřít.

Kontaktujte co nejdříve svoji pojišťovnu a nahlašte vzniklou pojistnou událost. Nahlásit lze poškození majetku telefonicky nebo při osobní návštěvě pobočky. Pomoci můžete pojišťovně fotodokumentací stavu majetku před a po vzniku pojistné události.

Předáváme našim zákazníkům vše, co o pojištění víme

Přečtěte si vše o pojištění, pojišťovnách a o novinkách na trhu

Hledat na webu Srovnátor.cz