Práce v zahraničí. Jaké zvolit cestovní pojištění

11.01.2016

Práce v zahraničí je mnohdy lépe placená než u nás. Například instalatér si v Německu vydělá až 50 tisíc korun za měsíc. Tak proč toho nevyužít. Víte co by mělo být nedílnou součástí Vašeho zavazadla, když vyrážíte za prací do zahraničí?

Zranění na pracovišti v zahraničí
Pracovní nehoda v zahraničí se bez cestovního pojištění může pekelně prodražit. | Zdroj: Fotolia.com

Cestovní pojištění do zahraničí je stále podceňováno. Řada Čechů se spoléhá na základní pojištění v podobě modré kartičky (Evropský průkaz zdravotního pojištění), která je nedostačující zvláště u pracovních cest. Podle průzkumu Allianz pojišťovny každý třetí Čech zažije v zahraničí nějaký problém, ať už jde o ztrátu zavazadel nebo nepříjemnou nehodu. Nejčastějšími pracovními úrazy jsou u manuálních prací poraněné končetiny při výkonu manuální práce.

Turistické pojištění na cestách za prací nestačí

Pojišťovny rozlišují tři typy cest – turistickou, administrativní práci a manuální práci. Pokud jedete do zahraničí a za účelem ušetřit si sjednáte turistické pojištění, pojišťovna Vám nemusí pojistnou událost vyplatit. Nebo může pojistné plnění krátit.

Co by mělo cestovní pojištění obsahovat

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí (úhrada nákladů na zdravotnické služby)
  • Pojištění asistenční služby (24 hodinová pomoc na telefonu v českém jazyce)
  • Pojištění odpovědnosti za škodu (případ, kdy způsobíte škodu někomu jinému)
  • Pojištění zavazadel (finanční náhrada za poškozená nebo ztracená zavazadla)

Pojištění na služební cestu platí zaměstnavatel

Pokud Vás na pracovní cestu do zahraničí posílá zaměstnavatel, jeho povinností je, Vám poskytnout cestovní pojištění v potřebném rozsahu. Podle zákoníku práce musí zaměstnavatel pracovníka plně zabezpečit po všech stránkách, a tudíž by měl platit i pojištění na cesty.

Další zajímavé články

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?
23.10.2017

Bezpečnost by při jízdě měla být na prvním místě. Výrobci vozidel proto přicházejí s technologiemi, které předchází nehodám a které nás při nich ochrání.

Který den v týdnu je na silnicích nejbezpečněji?

Nejhorší a nejlepší den v týdnu pro cesty autem
20.10.2017

Někdy je provoz plynulý a řidiči ohleduplní, jindy vládne na silnicích spěch a stres. Konkrétní den v týdnu dokáže ovlivnit chování řidičů.


Kam dále: