Povinné ručení na motocykl

Zákonné pojištění vozidla není povinné jen pro automobily, i na motocykly musíte mít uzavřené povinné ručení. Motocykly patří mezi jednostopá motorová vozidla a do této kategorie se řadí také skútry, mopedy, čtyřkolky a tříkolky. V případě, že je provozováno na veřejných komunikacích, je vaší zákonnou povinností mít pro takové jednostopé vozidlo sjednáno povinné ručení.

povinné ručení na motocykl

Porovnání povinného ručení na motocykl

Vzhledem k tomu, že je povinné ručení na motocykl povinné, vyplatí se, stejně jako u povinného ručení na auto, vědět, kde ho lze sjednat nejlevněji. V naší kalkulačce povinného ručení můžete vybírat z nabídek až 7 pojišťoven a sjednat si tak povinné ručení na motorku, které bude ušité na míru vašim požadavkům. Srovnáním nabídek pojišťoven totiž můžete ušetřit stovky až tisíce korun ročně.

Porovnání povinného ručení motocyklu

OBSAH MOTORU Roční pojistné od
do 50 ccm 114 Kč
51 – 350 ccm 289 Kč
351 – 500 ccm 566 Kč
nad 500 ccm 976 Kč

Sezónní povinné ručení na motorku

Protože je motorka je spíše sezónní záležitost, je logické, že chcete platit za pojištění pouze v období, kdy motorku využíváte. Proto pojišťovny přišly s takzvaným sezónním povinným ručením, kdy platíte za předem stanovené měsíce, které si určíte. Ačkoliv to zní lákavě, v praxi se často stává, že cena za sezónní pojištění přesahuje mnohdy i částku za celoroční povinné ručení na motorku.

Upozorňujeme, že pokud vozidlo provozujete i mimo sezónu, nesmíte zapomenout při vyřizování výpovědi současné smlouvy sjednat nové povinné ručení, které bude navazovat na předchozí pojistnou smlouvu. Nepojištěním vozidla se totiž vystavujete pokutě ve výši až 40 000 Kč.

Povinné ručení na motocykl za výhodnou cenu

Ceny za povinné ručení na motocykl se liší napříč pojišťovnami i o několik tisíc korun. Proto je výhodné si porovnat nabídky více pojišťoven a získat tak pojištění, které bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Návštěvy jednotlivých pojišťoven už nejsou třeba. Nástroj pro správný výběr nejlepší nabídky povinného ručení na motorku totiž naleznete na internetu. Přehledné porovnání více pojišťoven usnadní hledání a proces sjednání je o to jednodušší, navíc vše vyřídíte z pohodlí domova.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Cenu povinného ručení na motocykl nelze uvést paušálně. Konečná výše pojistného se liší podle jednotlivých parametrů, jakými je například výkon a objem motoru, rok výroby motocyklu a další. Pokud chcete zjistit, kolik by stálo povinné ručení pro váš motocykl, využijte naši kalkulačku a získejte nabídku přímo pro vás.

Ano, také na motorku, stejně jako na všechna další jednostopá vozidla, je ze zákona povinné mít sjednané pojištění. Více se o pojištění motocyklu dozvíte zde.

Nejvýhodnější možností je pojištění motocyklu z pohodlí domova pomocí naší kalkulačky povinného ručení, která porovná nabídky 7 pojišťoven a vy si tak můžete vybrat nejlepší pojištění pro vaší motorku. Další možností je návštěva na pobočce pojišťovny, případně sjednání pojištění po telefonu.
Hledat na webu Srovnátor.cz