Povinné ručení se spoluúčastí. Ne každému se vyplatí

22.06.2015

Spořílkům, kteří hledí u povinného ručení pouze na cenu, se mnohdy nemusí nejlevnější nabídka vyplatit. Pokud si sjednají povinné ručení se spoluúčastí, může se stát, že po nehodě zaplatí násobek toho, co za povinné ručení ušetří.

Povinné ručení spoluúčast
Spoluúčast sníží cenu povinného ručení až o několik stovek korun ročně. | Foto: Fotolia.com

Spoluúčast představuje částku, kterou se musí na pojistném plnění pojistník účastnit. Výše spoluúčasti může být fixní, procentuální nebo kombinací obojího.

Povinné ručení se spoluúčastí nabízí dvě pojišťovny – Česká podnikatelská pojišťovna a UNIQA pojišťovna. Obě umožňují klientům sjednat si pojištění se spoluúčastí v zahraničí, které je výhodné zvláště pro řidiče, co nejezdí do ciziny.

Jak zjistit, které pojištění je nejlevnější? Vyzkoušejte nástroj – povinné ručení kalkulačka – kde si můžete porovnat až 12 pojišťoven.

Další zajímavé články

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.

Ruční mytí vs automatické myčky aut

Ruční mytí vs automyčky
18.08.2017

Čisté auto lépe vypadá a jeho pravidelným mytím předcházíme i korozi. Volíte pro očistu svého vozu spíše kartáčové myčky, nebo ruční mytí? Přinášíme pro a proti.


Kam dále:

Doporučte nás