Povinné ručení se spoluúčastí. Ne každému se vyplatí

22.06.2015

Spořílkům, kteří hledí u povinného ručení pouze na cenu, se mnohdy nemusí nejlevnější nabídka vyplatit. Pokud si sjednají povinné ručení se spoluúčastí, může se stát, že po nehodě zaplatí násobek toho, co za povinné ručení ušetří.

Povinné ručení spoluúčast
Spoluúčast sníží cenu povinného ručení až o několik stovek korun ročně. | Foto: Fotolia.com

Spoluúčast představuje částku, kterou se musí na pojistném plnění pojistník účastnit. Výše spoluúčasti může být fixní, procentuální nebo kombinací obojího.

Povinné ručení se spoluúčastí nabízí dvě pojišťovny – Česká podnikatelská pojišťovna a UNIQA pojišťovna. Obě umožňují klientům sjednat si pojištění se spoluúčastí v zahraničí, které je výhodné zvláště pro řidiče, co nejezdí do ciziny.

Jak zjistit, které pojištění je nejlevnější? Vyzkoušejte nástroj – povinné ručení kalkulačka – kde si můžete porovnat až 12 pojišťoven.

Další zajímavé články

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?
23.10.2017

Bezpečnost by při jízdě měla být na prvním místě. Výrobci vozidel proto přicházejí s technologiemi, které předchází nehodám a které nás při nich ochrání.

Který den v týdnu je na silnicích nejbezpečněji?

Nejhorší a nejlepší den v týdnu pro cesty autem
20.10.2017

Někdy je provoz plynulý a řidiči ohleduplní, jindy vládne na silnicích spěch a stres. Konkrétní den v týdnu dokáže ovlivnit chování řidičů.


Kam dále: