Povinné ručení se spoluúčastí. Ne každému se vyplatí

22.06.2015

Spořílkům, kteří hledí u povinného ručení pouze na cenu, se mnohdy nemusí nejlevnější nabídka vyplatit. Pokud si sjednají povinné ručení se spoluúčastí, může se stát, že po nehodě zaplatí násobek toho, co za povinné ručení ušetří.

Povinné ručení spoluúčast
Spoluúčast sníží cenu povinného ručení až o několik stovek korun ročně. | Foto: Fotolia.com

Spoluúčast představuje částku, kterou se musí na pojistném plnění pojistník účastnit. Výše spoluúčasti může být fixní, procentuální nebo kombinací obojího.

Povinné ručení se spoluúčastí nabízí dvě pojišťovny – Česká podnikatelská pojišťovna a UNIQA pojišťovna. Obě umožňují klientům sjednat si pojištění se spoluúčastí v zahraničí, které je výhodné zvláště pro řidiče, co nejezdí do ciziny.

Jak zjistit, které pojištění je nejlevnější? Vyzkoušejte nástroj – povinné ručení kalkulačka – kde si můžete porovnat až 12 pojišťoven.

Další zajímavé články

Schengenský prostor a cestování s občanským průkazem

Cestování v Schengenu s občanským průkazem
23.03.2018

Volnost v cestování je s předchozím režimem nesrovnatelná. Někde hraniční kontroly vymizely úplně a na jiná místa se dostanete dokonce i bez pasu.

Co kontrolovat na vozidle, než vyrazíte na cestu?

Co je potřeba kontrolovat na vozidle?
21.03.2018

V moderních vozech je hromada kontrolek, které ukazují stav všeho možné. Jsou věci, které by si měl řidič kontrolovat, než vyrazí na cesty.


Kam dále:

Doporučte nás