Povinné ručení se spoluúčastí. Ne každému se vyplatí

22.06.2015

Spořílkům, kteří hledí u povinného ručení pouze na cenu, se mnohdy nemusí nejlevnější nabídka vyplatit. Pokud si sjednají povinné ručení se spoluúčastí, může se stát, že po nehodě zaplatí násobek toho, co za povinné ručení ušetří.

Povinné ručení spoluúčast
Spoluúčast sníží cenu povinného ručení až o několik stovek korun ročně. | Foto: Fotolia.com

Spoluúčast představuje částku, kterou se musí na pojistném plnění pojistník účastnit. Výše spoluúčasti může být fixní, procentuální nebo kombinací obojího.

Povinné ručení se spoluúčastí nabízí dvě pojišťovny – Česká podnikatelská pojišťovna a UNIQA pojišťovna. Obě umožňují klientům sjednat si pojištění se spoluúčastí v zahraničí, které je výhodné zvláště pro řidiče, co nejezdí do ciziny.

Jak zjistit, které pojištění je nejlevnější? Vyzkoušejte nástroj – povinné ručení kalkulačka – kde si můžete porovnat až 12 pojišťoven.

Další zajímavé články

Sankce za špatné parkování u obchodních center

Parkování na vyhrazených místech u obchodních center
15.12.2017

Parkoviště u obchodních center bývají tak plná, že někdy nezbývá než zaparkovat na vyhrazeném parkovacím místě. Hrozí za to řidičům pokuta?

Antiradary - používat ano či ne?

Antiradary - používat  ano či ne?
14.12.2017

Jsou příznivci i odpůrci antiradarů. Jak to s těmi tajemnými antiradary je? Jsou vlastně legální? Jaké pozitiva a negativa sebou nese jejich používání?


Kam dále: