👍 Získejte kalkulaci do 1 minuty

Povinné ručení - nejlevnější, online a pohodlně

Naše kalkulačka potřebuje jen pár údajů a zobrazíme vám přesné ceny 9 nejvýznamnějších pojišťoven.

Nebo vyplňte údaje o voze ručně

Jsme
na vaší
straně
Ušetřete
70 %
na pojištění.
Online srovnání
9 pojišťoven
Povinné ručení

Kolik orientačně stojí povinné ručení za rok?

Podívejte se, jak může vypadat cena povinného ručení auta. Využijte náš online srovnávač
povinného ručení a zjistěte během pár minut, kolik doopravdy zaplatíte

Porovnání povinného ručení - 20 let, bonus 0%
Porovnání povinného ručení - 35 let, bonus 35%
Porovnání povinného ručení - 50 let, bonus 50%

Srovnejte si své povinné ručení dle
vašich potřeb a preferencí

Sjednat online povinné ručení
Sjednat online

Díky srovnátoru najdete vaše ideální pojištění vozidla online a během několika minut

Nebo vyplňte údaje o vozidle ručně

Sjednat telefonicky povinné ručení
Sjednat telefonicky

Pokud dáváte přednost přátelskému hlasu po telefonu, jsme připraveni vám pomoci

Naši zákazníci nám důvěřují,
přesvědčte se i vy

Foto Josef Střítecký
Josef Střítecký

Vše rychle a bezproblémově vyřešeno k mojí spokojenosti. Doporučuji. Update: V lednu 2023 sjednáno pojištění na další vozidlo. Opět vše bez problémů. Stále doporučuji.

Foto Martin
Martin

Rychlé a přehledné srovnání. Pojistku jsem sjednal během 5 minut a za cenu, kterou jsem jinde nedostal. Děkuji a doporučuji!

Foto Josef Čapský
Josef Čapský

Jeden z mála srovnávačů pojištění, kdy jste schopní zjistit cenu pojistky bez otravného vyplňování emailů a telefonů. Využívám velmi rád.

Výše uvedené recenze jsou od zákazníků, kteří naše služby skutečně využili.

Nehledejte jen nízkou cenu povinného ručení,
hledejte nejlepší poměr cena/výkon

Nenechte se napálit, chtějte po pojistkách co nejvíc

Základní krytí

od 35 mil. za škody na zdraví a 35 mil. za škody majetku

Základní krytí

Toto krytí je minimální hranicí pojistného plnění. Ač bude povinné ručení levné, nemůžete se spoléhat, že vám krytí při každé nehodě vystačí.

Dobré krytí

od 100 mil. za škody na zdraví a 100 mil. za škody majetku

Dobré krytí

Vyšší pojistné plnění se hodí hlavně při řetězových nebo vážných nehodách, které jsou bohužel časté a stávají se i těm nejlepším řidičům.

Skvělé krytí

od 200 mil. za škody na zdraví a 200 mil. za škody majetku

Skvělé krytí

Vysoké pojistné plnění oceníte hlavně pokud cestujete do zahraničí. Nepříjemné nehody se totiž mohou přihodit kdekoliv a kdykoliv.

Doplňkové pojištění
Doplňková pojištění

Některá připojištění jsou již zahrnuta v balíčkách povinného ručení, další si můžete zakoupit navíc.

  • Pojištění skel
  • Asistenční služby
  • Střet se zvěří
  • Poškození zvěří
  • Pojištění proti živelným pohromám
  • Zapůjčení náhradního vozidla
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odcizení

Snadná cesta nejlevnějšímu povinnému ručení

Zadejte SPZ vozidla pro výpočet povinného ručení Povinné ručení - Krok 1

Zadejte SPZ vozidla

K zobrazení a srovnání kalkulací stačí zadat SPZ vozu, vaše PSČ a věk. Tyto informace nám stačí k tomu srovnat a ukázat vám ty nejlepší kalkulace povinného ručení.

Krok 2 - Vyberte si nejlevnější povinné ručení online Povinné ručení - Krok 2

Vyberte si tu nejlepší kalkulaci

Jen u nás najdete kompletní srovnání. Jednoduše si vybere ten, kdo hledá nejlevnější povinné ručení i ten, kterého zajímá kvalita a poměr cena/výkon.

Krok 3 - Sjednejte si své povinné ručení Povinné ručení - Krok 3

Sjednejte si své pojištění

Pojištění si sjednáte během několika minut. Veškeré dokumenty a zelenou kartu obratem obdržíte do emailu. Platbu můžete provést kartou nebo převodem.

Jak mohu získat levnější pojištění
bez kompromisů na kvalitě?

Platba za povinné ručení

Plaťte pojištění ročně

S ročními platbami mají pojišťovny méně administrativy, proto jsou pojistky s roční platbou levnější než ty, které platíte pololetně či měsíčně.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Rádi s vámi probereme veškeré náležitosti týkající se vašeho pojištění a připravíme vám finančně i obsahově optimální pojištění. Tedy takové které pokryje škody, ale zároveň nezruinuje vaši kapsu.

Povinné ručení a výkon auta

Vyberte si méně výkonné auto

Výkonné vozy s velkými motory pojistíte vždy dráž než menší vozy. I díky výběru auta tak můžete na povinném ručení výrazně ušetřit.

Vliv nájezdu na povinné ručení

Dobře zvolte počet kilometrů, který ročně najedete

Počítejte s tím, že na výši pojistného má u několika pojišťoven vliv i to, kolik kilometrů s vozidlem ročně najedete. Pro lidi s nízkým nájezdem do 10 000 km jsou vhodnější speciální tarify.

cena povinného ručení

Co ovlivňuje cenu
povinného ručení?

Jelikož řidiči z určitých oblastí bourají více, než z jiných částí republiky, ovlivňuje cenu i trvalé bydliště klienta. Například řidič z Prahy, kde je riziko dopravních nehod vyšší, bude platit za povinné ručení více než řidič se stejným typem auta z jižních Čech.

Mladší řidiči statisticky bourají častěji, a proto jsou pro pojišťovny více rizikoví. Na rozdíl od starších řidičů si tak mladší za povinné ručení připlatí o něco víc.

Cena povinného ručení se odvíjí od motoru vozidla, tedy od objemu válců, výkonu a hmotnosti. Do ceny vstupuje také způsob užívání. Vlastníci, kteří využívají své vozidlo pro podnikání zaplatí více než řidiči vozidla pro soukromé účely.

Pokud má balíček povinného ručení nadstandardní služby, jako například pojištění skel a jiná připojištění, cena se automaticky o něco zvýší. I tato zvýšená cena ale může být výhodná, pokud služby máte šanci později využít.

Pokud klient byl v minulosti viníkem autonehody, ceny povinného ručení se zvyšují. Pokud však jezdíte bez nehod, vaše bonusy se budou každoročně navyšovat a ceny vašeho povinného ručení se budou snižovat.

K čemu slouží povinné ručení automobilu?

Povinné ručení je zákonnou povinností každého vlastníka automobilu, aby tímto způsobem pokryl škody způsobené ostatním. Toto pojištění tedy kryje škody způsobené na zdraví, ale i na majetku a ušlém zisku poškozeného nebo poškozených. Dokladem o platnosti povinného pojištění je zelená karta, která je platná po celé Evropě.

Povinné ručení vám pomůže zaplatit za škody, které způsobíte na cizím majetku, ať je to další auto, svodidla, lampa, nebo dům. Poškozená osoba má nárok na proplacení veškeré škody na vozidle, včetně odtahu, využití náhradního vozidla, úhradu kompletní opravy i proplacení škod za veškeré věci poškozené při nehodě.

Díky povinnému ručení zaplatíte odškodnění za zdravotní výdaje a ušlý zisk druhých, případně i za jejich budoucí zhoršené společenské uplatnění. Následky vážnějších nehod se jednoduše vyšplhají do řádu milionů a tak je vysoké krytí škod velice důležité.

Při jakékoliv nehodě máte k dispozici telefonickou pomoc od nás, nebo od vaší pojišťovny. Pojišťovny vám pomůžou při řešení dané situace, zajistí příjezd odtahové služby nebo vyšlou pracovníka, který vám pomůže vozidlo na místě znovu zprovoznit.
o povinném ručení automobilu

Proč si sjednat povinné ručení online
na srovnátoru?

Nejlevnější povinné ručení online

Pomáháme klientům ušetřit

9 z 10 klientů na našem webu najde levnější kalkulaci povinného ručení a ušetří až několik stovek i tisíc korun ročně na výhodnějších službách.

Rychlé sjednání povinného ručení online

Rychlé sjednání online

Už žádné návštěvy pobočky a zbytečné čekání. Na našem online srovnátoru si může každý sjednat pojištění online během několika minut.

Pomůžeme vám s povinným ručením

Se vším vám pomůžeme

Naši zkušení specialisté vám nebudou kalkulovat produkty, které si nepřejete a jsou pro vás zbytečné. Můžete využít asistenta na chatu, budeme vám věnovat tolik času, kolik jen potřebujete. I o víkendu.

Často kladené otázky

Povinné ručení je zákonné pojištění vašeho vozidla, jeho sjednání je tedy povinné.
Pojistka kryje případné vámi způsobené škody na zdraví či majetku poškozeného nebo poškozených. Povinné ručení se sjednává s dvěma limity, například 50/50 mil. a tyto limity pak kryjí do škody 50 mil. na škodách na zdraví a do 50 mil. na škodách na majetku a ušlém zisku poškozené osobě. Nejnižší možný limit je 35/35 mil., avšak doporučujeme sjednat limity vyšší, jelikož zákonem stanovené minimum škody nemusí plně pokrýt. Pokud se chcete dozvědět více o variantách povinného ručení, rádi vám poskytneme bližší informace.

Cena povinného ručení závisí na mnoha faktorech, zejména ale na osobě pojistníka, provozovatele vozidla a parametrech vozu. Pojistník a držitel určují sazbu svým věkem, PSČ a bonusy. Vozidlo zase ovlivňuje cenu zejména svým objemem a výkonem. Povinné ručení si vypočítejte v naší online kalkulačce.

Ke sjednání povinného ručení potřebujete mít u sebe ideálně velký technický průkaz. Pokud jej u sebe nemáte právě teď, pak to nevadí. Pro kalkulaci vám postačí pouze vaše registrační značka (SPZ). Podívejte se do našeho ceníku nebo lépe si spočítejte anonymně cenu přímo na vaše auto v naší kalkulačce.

Povinné ručení uhraďte co nejdříve po sjednání pojištění. Konkrétní datum splatnosti naleznete v Návrhu pojistné smlouvy. Pokud vám již pojistka nějakou chvíli „běží“, pak vás pojišťovna bude vždy o ceně na další období informovat e-mailem a nebo poštou. Pokud si nejste jisti a preferujete příjemný hlas, můžete nám zavolat.

Když nezaplatíte zákonné pojištění, vystavujete se pak pokutě od ČKP. Pokuta žádného vlastníka vozu nemine, nicméně její výše je určena denní sazbou dle kategorie vozu a objemu motoru. Vhodné je kontaktovat ČKP a dohodnout se s nimi na uhrazení poplatku. Tento poplatek je následně využit na likvidaci pojistných událostí způsobených nepojištěnými vozy. Důležité je ale také sjednat si nové povinné ručení, abyste zabránili narůstání sankce. Povinné ručení si můžete sjednat online již dnes pomocí naší kalkulačky.

Povinné ručení můžete ukončit podáním výpovědí k výročí pojistné smlouvy. Pozor však na datum doručení výpovědi: podepsaná výpověď musí být pojišťovně doručena nejpozději šest týdnů před koncem pojistného období. Výpověď můžete podat písemně, nebo elektronicky.
Pokud jste vozidlo prodali, pak podáte výpověď a pojišťovně doložíte kopii přepsaného technického průkazu na nového vlastníka. Pojištění bude ukončeno ke dni oznámení pojišťovně. Další důvody pro ukončení naleznete zde.

Jednou z variant je zavolat na pojišťovnu, jež máte uvedenou na vaší zelené kartě. Můžete však kontaktovat i naši klientskou linku a rádi se s vámi na platnost vašeho pojištění podíváme. Kontakt na klientskou linku naleznete zde.

Slovníček pojmů

Předáváme našim zákazníkům vše,
co o pojištění víme

Přečtěte si vše o pojištění, pojišťovnách a o novinkách na trhu

Hledat na webu Srovnátor.cz