Povinné ručení – online kalkulačka

Sjednat online povinné ručení
Sjednat online

Pomohu vám vybrat nejvýhodnější nebo nejlevnější variantu pojištění ušitou přesně na míru vašemu vozu.

Nebo vyplňte údaje o vozidle ručně

Jednodušší, rychlejší a lepší – to je nová kalkulačka povinného ručení

Naše online kalkulačka povinného ručení prošla zásadní proměnou. Její použití je teď mnohem jednodušší, k povinnému ručení přesně na míru Vás přivede ještě mnohem rychleji. Připravili jsme pro Vás pár rychlých tipů, jak se naše kalkulačka pojištění auta používá – uvidíte sami, že výpočet nejlepší ceny povinného ručení je opravdu záležitostí pár kliknutí.

Krok 1: údaje o Vašem vozidle

Prvním krokem je zadání základních údajů o Vašem vozidle, které poslouží jako základní stavební kámen pro výpočet celkové ceny.

 1. SPZ (registrační značka vozidla) – do tohoto pole zadáte poznávací značku Vašeho vozu. Pokud ji zatím nemáte, nevadí – můžete nám ji sdělit až dodatečně.
  1. Pokud zadáte SPZ, klikněte na “Vyhledat” a zobrazí se Vám technické údaje o vozidle, které je pod touto registrační značkou evidováno. Tyto údaje můžete upravit.
  2. V případě, že SPZ nezadáte, pokračujte vyplněním technických údajů o vozidle.
 2. Druh vozidla – po kliknutí na toto okno stačí z rozbalovacího seznamu vybrat druh Vašeho vozu.
 3. Tovární značka vozidla – opět se Vám zobrazí rozbalovací seznam s bohatým výčtem továrních značek automobilů seřazených podle abecedy – stačí vybrat značku Vašeho vozu. Kdybyste ji v seznamu náhodou nenašli, vyberte položku „Ostatní“ a můžete tovární značku i model vozidla doplnit ručně.
 4. Model vozidla – i zde na Vás po kliknutí vyskočí abecedně seřazený rozbalovací seznam. Stačí vybrat model Vašeho vozu. Pokud Váš model nenajdete, vyberte položku „Ostatní“ a doplňte model vozu ručně.
 5. Počet sedadel – zvolte počet sedadel ve Vašem vozidle.
 6. Objem válců (cm3) a výkon motoru (kW) – do těchto oken vepište hodnoty odpovídající Vašemu vozu. Tyto hodnoty najdete na malém i na velkém technickém průkazu Vašeho vozu.
 7. Datum první registrace – do příslušných oken zadejte den, měsíc a rok 1. registrace Vašeho vozu. Tento údaj najdete na velkém technickém průkazu.
 8. Na co vozidlo používáte – po kliknutí na okno v rozbalovacím seznamu vyberte k čemu Vaše vozidlo používáte. Nejčastější možností pro většinu motoristů je položka „běžný provoz“.

Klikněte na tlačítko “Pokračovat” a přejděte k dalšímu kroku.

povinné ručení - kalkulačka

Krok 2: základní údaje

kalkulačka povinného ručení

Ve druhém kroku zadáte základní údaje o Vás nebo Vaší firmě (1). Stačí tedy uvést pouze:

 • Věk a poštovní směrovací číslo (2) popřípadě název Vaší firmy nebo IČO
 • Telefonní číslo (3)

Pokud jste provozovatelem vozidla, stačí už jen kliknout na tlačítko „Ukázat nabídky“ a hned uvidíte seznam jednotlivých nabídek povinného ručení od různých pojišťoven.

Pokud provozovatelem nejste, stačí jen doplnit informace o provozovateli (věk a PSČ / název firmy nebo IČO).

Pokračujte kliknutím na tlačítko “Ukázat nabídky”.

Krok 3: výběr povinného ručení

Ve třetím kroku si stačí vybrat takovou nabídku povinného ručení, která nejvíce odpovídá Vašim požadavkům. Online kalkulačka povinného ručení u každé nabídky ihned zobrazí výši pojistného plnění (1), cenu povinného ručení (lze zobrazit cenu za rok, pololetí nebo čtvrtletí) (2) a co všechno daná nabídka pojištění obsahuje (3).

 • Nabídky můžete filtrovat podle částky, kterou Vás pojišťovna bude krýt a podle připojištění, které jsou v ceně povinného ručení (4). Nabídky si taky můžete seřadit například od nejlevnější po nejdražší nebo podle toho, jak jsou nabídky výhodné v poměru cena/výkon (5).
 • Pokud budete chtít mít v cenách započítané i Vaše bonusy, klikněte na tlačítko „Ověřit bonus“ – po zadání Vašeho rodného čísla a křestního jména se ceny všech nabídek aktualizují (6).
 • Pro postup do dalšího kroku si stačí zvolit nabídku, která Vás nejvíce zaujala a kliknout na tlačítko „Vybrat“ (7).
povinné ručení - kalkulačka bez telefonu

Krok 4: výběr havarijního pojištění

Pokud havarijní pojištění nechcete, můžete tento krok přeskočit (1). V případě, že o havarijní pojištění zájem máte, uveďte cenu vozidla (2). Cena by měla odpovídat cenám stejných vozidel nabízených např. v autobazarech. Dalším krokem je možnost výběru zabezpečení (3), které Vaše vozidlo má a dále výběr výbavy Vašeho vozidla (4). Zabezpečení i výbava mohou ovlivnit cenu havarijního pojištění. Pokračujte kliknutím na tlačítko “Ukázat nabídky” (5).

kalkulačka pojištění auta

Krok 5: výběr připojištění

V tomto kroku uvidíte shrnutí vybraného povinného ručení (1). Zde máte možnost upravit některé z pojistných částek (2), případně do povinného ručení zahrnout další libovolná připojištění (3). Naše chytrá online kalkulačka pojištění vozidla Vám nabídne taková připojištění, která jsou mezi pojistníky nejoblíbenější (4). Jakmile budete připraveni na další krok, klikněte na tlačítko „Sjednat“ (5).

výpočet povinného ručení

Krok 6: sjednání povinného ručení

Toto je předposlední krok, který s naší online kalkulačkou povinného ručení podstoupíte. Máte zde možnost upravit a doplnit Vaše osobní údaje, počátek pojištění, detailní údaje o vozidle a podobně (1). Až budete mít všechno vyplněné, klikněte na tlačítko „Přejít na shrnutí“ (2) – na této stránce budete mít možnost si všechny zadané údaje zkontrolovat a povinné ručení sjednat.

kalkulačka pojištění auta zdarma

Hotovo, jste na konci kalkulačky! Stačí mít při ruce připravené veškeré důležité údaje a ke své nabídce pojištění se propracujete během pár minut. Své nové povinné ručení tak můžete mít sjednané během chvilky a téměř bez práce.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Havarijní pojištění i povinné ručení je možné sjednat s platností ode dne sjednání. Jsme schopni Vám u většiny pojišťoven sjednat pojištění s počátkem až 3 měsíce dopředu.

Nejjednodušším způsobem je platba kartou online. Další možností, kterou umožňujeme, je platba převodem na účet.

Možné to je. Nejběžnější je platit pojistné ročně, avšak varianta hrazení pojistného pololetně, nebo čtvrtletně je také možná. Některé z pojišťoven umožňují i měsíční platbu (preferují SIPO/inkaso) – tuto variantu je ale možné sjednat pouze po telefonu.

Díky Vašemu jménu a rodnému číslu jsme schopni ověřit v databázi ČKP Váš bezeškodní bonus – díky němu pak máte u jednotlivých pojišťoven nárok na slevy. Nemusíte však mít obavy – Vaše rodné číslo společně s dalšími údaji jsou u nás v bezpečí.

Díky Vašemu telefonnímu číslu jsme připraveni Vám kdykoli pomoci – pokud si třeba nebudete vědět rady s kalkulací či jak postupovat při sjednání. Navíc Vám po telefonu můžeme nabídnout více pojišťoven – některé z nich si nepřejí být zahrnuty v online kalkulačce. Nemusíte ale mít obavy, pokud kalkulaci zvládnete bez pomoci, nebudeme Vás zdržovat zbytečnými telefonáty.

Vaše telefonní číslo je u nás v naprostém bezpečí, stejně tak i Vaše osobní údaje. Máte-li zájem dozvědět se více o tom, jak s těmito údaji nakládáme, navštivte na našem webu stránku o zpracování osobních údajů.

Naše kalkulačky jsou navrženy tak, aby braly v potaz Vámi zadané údaje, na jejichž základě pak u jednotlivých pojišťoven vypočítávají konečnou částku. Je proto zásadní, abyste údaje vyplňovali pravdivě a správně. Skutečnou cenu pojištění se dozvíte, až budou zadány všechny požadované údaje o vozidle, jeho vlastníkovi, pojistníkovi a provozovateli, a to ve 4. kroku kalkulace.

Ano, možné to je. Způsob sjednání povinného ručení a havarijního pojištění zároveň nabízí hned několik výhod. Nejenže budete mít pouze jednu smlouvu na obě pojištění, ale navíc většina pojišťoven skutečnost sjednání obou pojištění najednou zvýhodňuje ještě dodatečnou slevou. Pokud však chcete, můžete si povinné ručení a havarijní pojištění sjednat i zvlášť.

Jistě. Jediné, co musíte udělat, je vybrat si v online kalkulačce příslušný typ pojistníka. Máte-li vozidel více, bude pro Vás lepší kontaktovat zákaznickou linku a poradit se s našimi specialisty na pojištění firemních vozidel a flotil.
Hledat na webu Srovnátor.cz