Připojištění k povinnému ručení #1: Přímá likvidace

23.02.2016

Služba přímá likvidace je běžná v celé západní Evropě. U nás zatím až tak běžná není, i když ji k povinnému ručení nabízí řada tuzemských pojišťoven. Přímá likvidace se postupně do povědomí lidí dostává. K čemu slouží a kdy ji můžete využít?

Povinné ručení - přímá likvidace
Při dopravní nehodě nemusíte jednat s pojišťovnou viníka, ale se svou vlastní.

Přímá likvidace je služba, která usnadňuje likvidaci pojistné události poškozenému. Možná už jste se setkali s nepříjemnostmi ohledně Vašeho nabouraného auta. Na peníze za opravu jste čekali několik měsíců. Navíc jste měli spoustu zařizování, aniž byste něco provedli. Díky této službě se o vše postará Vaše pojišťovna povinného ručení, i když nehodu nezaviníte.

Jak funguje služba přímá likvidace

Pokud se stanete poškozeným, nemusíte se obracet na pojišťovnu viníka. Vzniklou škodu nahlásíte své pojišťovně a ta za Vás vše vyřídí. Pojistnou událost zaregistruje, zlikviduje a vyplatí Vám pojistné plnění. Dostanete asistenční podporu a podle možností i náhradní vůz, pokud o něj požádáte.

Kdo nabízí přímou likvidaci k povinnému ručení

PojišťovnyNázev Cena/rok
Allianz pojišťovna Přímá likvidace 1.500 Kč
ČSOB Pojišťovna Povinné ručení bez starostí zdarma
Česká pojišťovna 1. Povinné ručení Bez povinností zdarma
Česká podnikatelská pojišťovna Pojištění SERVIS PRO 207 - 296 Kč
Kooperativa pojišťovna Pojištění NA100PRO 1.200 Kč

Přímou likvidaci u povinného ručení častěji využívají mladí lidé a spíše ženy než muži. Zvláště starší generace má stále zažito, že když se stanou poškozeným při dopravní nehodě, vše si musí vyřizovat sami s pojišťovnou viníka.

Další zajímavé články

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?

Agresivní řidiči u nás a ve světě

Agresivní řidiči
14.03.2018

Agresivní řidič přímo nebo nepřímo ohrožuje ostatní účastníky provozu. Jezdí rychle, nebezpečné předjíždí nebo nedodržují bezpečnou vzdálenost.


Kam dále:

Doporučte nás