Cestovní pojištění pro seniory. Dopřejte si i v důchodovém věku dobrodružství

17.08.2015

Čeští senioři cestují do zahraničí čím dál tím víc. Proto i nabídka cestovního pojištění je přijatelnější, než tomu bylo před pár lety.

Cestovní pojištění pro seniory
I v důchodovém věku si můžete užívat. | Foto: Fotolia.com

Zvláště u lidí vyššího věku může změna prostředí způsobit zdravotní obtíže. Proto doporučujeme sjednat si cestovní pojištění s vysokými léčebnými výlohami.

Senioři nad 70 let si za pojištění připlatí

Patříte mezi věkovou skupiny 70+? Počítejte s tím, že si za cestovní pojištění připlatíte až dvojnásobek toho, co by zaplatil mladý člověk. Pojišťovny to zdůvodňují tím, že starší lidé jsou náchylnější na různá onemocnění a zranění.

Příklad cestovního pojištění pro seniory

Pojištěnými osobami jsou manželé ve věku 70 a 65 let, kteří mají zaplacený zájezd do Řecka na 7 dní. Nejlevnější cestovní pojištění pro seniory nabízí Slavia pojišťovna, která sazbu starším lidem nenavyšuje.

PojišťovnyLimity - léčebné výlohyCena pojištění
Slavia pojišťovna Svět 3.500.000 Kč 176 Kč
AXA ASSISTANCE Reference 2.500.000 Kč 264 Kč
Wüstenrot pojišťovna Cestovatel I. 3.000.000 Kč 360 Kč

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás