Ne každý využívá motorové vozidlo celoročně. Vyplatí se sezónní povinné ručení?

20.05.2015

Motorkáři, zemědělci nebo snad milovníci sněžných skútrů. Na první pohled se zdá, že nemají nic společného. Opak je však pravdou. Všichni totiž provozují svá motorová vozidla jen určitou část roku, jsou to takzvaní sezónní motoristé.

Sezónní povinné ručeníAsi každý řidič chce nejlevnější povinné ručení. | Foto: Fotolia.com

I sezónní motoristé musí mít sjednané povinné ručení. Proto některé pojišťovny nabízejí povinné ručení pouze na měsíce, kdy motorové vozidlo skutečně provozujete – říká se mu sezónní povinné ručení.

Dříve motoristé, kteří nechtěli po sezóně platit povinné ručení, museli odevzdat registrační značky příslušnému úřadu. Díky sezónnímu povinnému ručení tato povinnost odpadá. Avšak motorista, který způsobí nehodu mimo sezónu, zaplatí škodu až ve výši 90 % někdy i 100 %.

Srovnání sezónního a celoročního povinného ručení

Pojišťovny slibují, že za každý nepojištěný měsíc dostane motorista slevu. Ale když jsme si udělali srovnání povinného ručení na motocykl, zjistili jsme, že sezónní pojištění je oproti celoročnímu v některých případech o několik stovek korun dražší.

Povinné ručení 2015 pro motocykl

OBSAH MOTORURoční pojistné odSezónní pojistné od
do 50 ccm 117 Kč 108 Kč
51 - 350 ccm 270 Kč 300 Kč
351 - 500 ccm 647 Kč 717 Kč
nad 500 ccm 941 Kč 1.260 Kč

Celoroční povinné ručení se vyplatí

Celoroční povinné ručení je výhodné hlavně v tom, že motorista může vyjet na silnici kdykoli je pěkné počasí. „Kolikrát vyjedu na motorku i v zimních měsících, když svítí sluníčko a nemrzne. Proto dávám přednost celoročnímu pojištění,“ říká jeden z našich klientů.

Povinné ručení na motorku se pohybuje v řádu několika stovek korun ročně. A v případě, že si porovnáváte pojištění prostřednictvím internetu, zaručeně získáte to nejlevnější povinné ručení.

Kalkulované ceny jsou platné kde dni 18. 5. 2015.

Další zajímavé články

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.

Ruční mytí vs automatické myčky aut

Ruční mytí vs automyčky
18.08.2017

Čisté auto lépe vypadá a jeho pravidelným mytím předcházíme i korozi. Volíte pro očistu svého vozu spíše kartáčové myčky, nebo ruční mytí? Přinášíme pro a proti.


Kam dále:

Doporučte nás