Ne každý využívá motorové vozidlo celoročně. Vyplatí se sezónní povinné ručení?

20.05.2015

Motorkáři, zemědělci nebo snad milovníci sněžných skútrů. Na první pohled se zdá, že nemají nic společného. Opak je však pravdou. Všichni totiž provozují svá motorová vozidla jen určitou část roku, jsou to takzvaní sezónní motoristé.

Sezónní povinné ručeníAsi každý řidič chce nejlevnější povinné ručení. | Foto: Fotolia.com

I sezónní motoristé musí mít sjednané povinné ručení. Proto některé pojišťovny nabízejí povinné ručení pouze na měsíce, kdy motorové vozidlo skutečně provozujete – říká se mu sezónní povinné ručení.

Dříve motoristé, kteří nechtěli po sezóně platit povinné ručení, museli odevzdat registrační značky příslušnému úřadu. Díky sezónnímu povinnému ručení tato povinnost odpadá. Avšak motorista, který způsobí nehodu mimo sezónu, zaplatí škodu až ve výši 90 % někdy i 100 %.

Srovnání sezónního a celoročního povinného ručení

Pojišťovny slibují, že za každý nepojištěný měsíc dostane motorista slevu. Ale když jsme si udělali srovnání povinného ručení na motocykl, zjistili jsme, že sezónní pojištění je oproti celoročnímu v některých případech o několik stovek korun dražší.

Povinné ručení 2015 pro motocykl

OBSAH MOTORURoční pojistné odSezónní pojistné od
do 50 ccm 117 Kč 108 Kč
51 - 350 ccm 270 Kč 300 Kč
351 - 500 ccm 647 Kč 717 Kč
nad 500 ccm 941 Kč 1.260 Kč

Celoroční povinné ručení se vyplatí

Celoroční povinné ručení je výhodné hlavně v tom, že motorista může vyjet na silnici kdykoli je pěkné počasí. „Kolikrát vyjedu na motorku i v zimních měsících, když svítí sluníčko a nemrzne. Proto dávám přednost celoročnímu pojištění,“ říká jeden z našich klientů.

Povinné ručení na motorku se pohybuje v řádu několika stovek korun ročně. A v případě, že si porovnáváte pojištění prostřednictvím internetu, zaručeně získáte to nejlevnější povinné ručení.

Kalkulované ceny jsou platné kde dni 18. 5. 2015.

Další zajímavé články

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?
23.10.2017

Bezpečnost by při jízdě měla být na prvním místě. Výrobci vozidel proto přicházejí s technologiemi, které předchází nehodám a které nás při nich ochrání.

Který den v týdnu je na silnicích nejbezpečněji?

Nejhorší a nejlepší den v týdnu pro cesty autem
20.10.2017

Někdy je provoz plynulý a řidiči ohleduplní, jindy vládne na silnicích spěch a stres. Konkrétní den v týdnu dokáže ovlivnit chování řidičů.


Kam dále: