Cestovní pojištění pro studenty, karta ISIC

24.08.2015

Cestovní pojištění – je důležité ho mít na studijním pobytu v zahraničí? Řada škol podporující studentské pobyty v zahraničí dokonce uvádí v podmínkách, že student má povinnost sjednat si základní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění pro studenty
Studentská léta jsou jedny z nejlepších na cestování, tak proč toho nevyužít. | Foto: Fotolia.com

Jakou zvolit cestovní pojistku, jestliže odjíždíte na studijní pobyt do zahraničí? V případě, že jedete do zahraničí studovat na semestr či na rok, vyplatí se sjednat roční cestovní pojištění. Délka jednoho pobytu je až 365 dní.

Kdo je student

Pojišťovny v ČR považují za studenta osobu ve věku 15 – 26, studující střední či vysokou školu a uznáváno je pouze denní studium. V zahraničí většinou neurčují horní věkovou hranici, důležitý je statut studenta.

Cestovní pojištění ke studentské kartě

Pojišťovna UNIQA nabízí cestovní pojištění ke kartám ISIC, ITIC, IYTC A ISIC ALIVE. Pojištění platí pro opakované krátkodobé i dlouhodobé výjezdy do Evropy nebo celého světa až po dobu 16 měsíců. Cena za pojištění začíná na 200 Kč/rok a je možné si k základnímu balíčku připojistit extrémní sporty, pojištění odpovědnosti za škodu i pojištění zavazadel.

Rady pro studenty – Jak si vybrat cestovní pojištění

  • Při výběru je důležité, za jakým účelem cestujete a jakých aktivit se budete v zahraničí účastnit.
  • Nevybírejte jen podle ceny. Ta nejlevnější pojistka nemusí poskytnout dostatečné krytí. Místo ušetřených peněz za pojištění dáte za ošetření.
  • Porovnejte si více nabídek. Na jednom místě si můžete srovnat několik pojišťoven, stačí vyplnit pár základních údajů a výpočet máte prakticky okamžitě.
  • Nechte si poradit od nezávislých odborníků. Podle Vašich požadavků získáte cestovní pojištění šité na míru.
  • Sjednejte si pojištění online. Na srovnávači cestovního pojištění můžete ušetřit několik set korun ročně.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás