Tuzemské cestovní pojištění

03.05.2016

I když od otevření hranic před 25 lety setrvale roste popularita a dostupnost zahraničních dovolených, stále nejvíce lidí tráví své pracovní volno v České republice. Podle údajů Českého statistického úřadu uskutečnili rezidenti ČR v roce 2015 celkem 11 milionů dovolených (zde se počítají soukromé cesty s minimálně 4 přenocováními), a z toho v tuzemsku jich bylo 7 milionů. Řada lidí si ovšem neuvědomuje, že rizika při cestování doma se nemusí nijak lišit od těch, která hrozí v zahraničí. A také, že se proti nim dá velmi jednoduše pojistit.

Tuzemské cestovní pojištění

Dovolená v tuzemsku, ať už v podobě horských tůr v Krkonoších, cyklistiky v jižních Čechách nebo poznávání vinařské kultury na Moravě, se může turistům citelně prodražit. Při cestě do zahraničí si v obavě z vysokých výdajů v nenadálé situaci obvykle zřídí cestovní pojištění, pobyt v České republice ale podceňují. Přitom i zde hrozí krádež zavazadel, způsobení škody třetí osobě, úraz či třeba zrušení pobytu.

Tuzemské cestovní pojištění je vhodné i pro děti na tábor

Tuzemské cestovní pojištění je jednoduchým řešením na všechny tyto hrozby a kromě klasické dovolené je dobrým řešením například i pro dětské tábory nebo sportovní pobyty. Dětem ještě přece jen chybí zodpovědnost a ztráty zavazadel či škoda na ubytovacím zařízení v řádu tisíců jsou častým úkazem podobných akcí. Obvyklá částka za pojistku na týdenní tábor se přitom obvykle pohybuje kolem několika desetikorun.

Další zajímavé články

Je handsfree opravdu tak bezpečné, jak se tvrdí?

Je handsfree bezpečné?
17.11.2017

V autech se běžně používá systém handsfree. S ním se řidič může věnovat řízení během vyřizování telefonátů. Je handsfree opravdu tak bezpečné?

Srovnání 3 nejnavštěvovanějších italských lyžařských středisek

Srovnání cen zimních středisek v Itálii
15.11.2017

Zalyžujte si letos v Itálii. Máme pro vás cenové porovnání 3 lyžařských středisek.


Kam dále: