Přechod k jiné pojišťovně. Poradíme Vám jak na to

02.07.2015

Pojišťovnu můžete změnit většinou jen jednou do roka, a to k výročnímu datu pojistné smlouvy. Najdete-li si výhodnější povinné ručení, přechod k jiné pojišťovně není nijak složitý. Jen se musí stihnout včas.

Změna pojišťovny povinného ručení 
Nenechávejte výpověď povinného ručení na za pět minut dvanáct. | Foto: Fotolia.com

Pojistné smlouvy povinného ručení se zpravidla sjednávají na dobu neurčitou. Vy tak musíte pojišťovnu informovat o úmyslu pojistnou smlouvu ukončit, jinak jste nuceni dál platit pojistné.

Povinné ručení nezaniká automaticky. Jak postupovat

Většina z Vás už moc dobře ví, že povinné ručení srovnání Vám umožní najít mnohdy o dost výhodnější pojištění, než platíte doposud. Spočítali jste si, že jinde Vás vyjde povinné ručení levněji, ale nevíte, ...

… jak postupovat?

  1. Nejpozději 6 týdnů před výročním datem zašlete na stávající pojišťovnu písemnou výpověď. Nebaví Vás myslet na termíny, vyzkoušejte naši službu Hlídací pes povinného ručení.
  2. Sjednejte si smlouvu s počátkem pojištění tak, aby Vám plynule navazovala na předchozí smlouvu.
  3. Nechte si vystavit potvrzení o bonusech, tedy o bezeškodním průběhu předchozího pojištění. Každá pojišťovna Vám musí vydat potvrzení nejpozději do 15 dnů od zániku pojištění.
  4. Po ukončení pojistné smlouvy nezapomeňte vrátit zelenou kartu.

Kde najdete nejvýhodnější povinné ručení

My Vám najdeme povinné ručení šité na míru. Porovnáme Vám nabídky u všech 12 pojišťoven nabízející povinné ručení. Pomůžeme Vám s výpovědí povinného ručení. Ověříme Vám předchozí bezeškodní průběh. Podáme Vám jasné a nezkreslené informace. Vyzkoušejte nás a přesvědčte se sami o našich kvalitách.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás