Wüstenrot nově nabízí zdarma úrazové pojištění dětí

06.10.2014

Donedávna se pojišťovny snažily lákat klienta na nízkou cenu povinného ručení. Nyní sází na různé benefity a rozšířenější nabídku doplňkových pojištění. Ani Wüstenrot pojišťovna nezůstává pozadu a nově nabízí k povinnému ručení úrazové pojištění dětí.

Zdarma úrazové pojištění dětí
Myslíte i na ty nejmenší? | Foto: Fotolia.com

Pojišťovna Wüstenrot tímto připojištěním cílí na rodiče s dětmi. Úrazové pojištění dětí ve vozidle by měl každý rodič alespoň zvážit. Proč by Vaše děti měli doplácet na něčí nedbalost a nepozornost.

Jak získat úrazové pojištění dětí zdarma

Úrazové pojištění dětí získáte zdarma, uzavřete-li si povinné ručení pro osobní či nákladní automobil do 3,5 t s limity pojistného plnění 70/70 mil. Kč. Pojistná částka je 100.000 Kč na jedno pojistné období a platí pro všechny osoby do 18 let. V případě pojistné události se celková pojistná částka dělí celkovým počtem nezletilých přepravovaných osob.

Nejčastější dětské úrazy

Podle zdravotnické statistiky je ročně ošetřeno více než půl milionu dětí do 19 let, s těžšími úrazy je hospitalizováno 35 tisíc dětí a zemře více než 200 dětí. Nejvíce smrtelných úrazů se stane právě v dopravě.

Nejčastější příčiny úrazů dětí jsou:

  • pády,
  • dopravní nehody,
  • opařeniny a popáleniny.

Dítě jako spolujezdec v autě

Právě v autě dochází k těžkým až smrtelným úrazům dítěte. Často je to kvůli lhostejnosti a nedbalosti rodičů. Pokud vozíte dítě v autě, buďte při jízdě obzvlášť opatrní.

Situace, při kterých dochází k úrazu:

  • Dítě stojí mezi sedačkami, aby vidělo předním oknem ven, při prudkém brždění prolétne předním sklem pod kola tohoto auta.
  • Dospělý drží dítě v náručí, při prudkém zabrzdění ale dítě neudrží, a to narazí hlavou do předního skla – těžký otřes mozku.

Co byste měli dodržovat:

  • Každý cestující, nejen dítě, musí být za jízdy připoután.
  • Děti do 12 let by navíc měly jezdit pouze v dětských autosedačkách.
  • Nedržte dítě v náručí, při nárazu ho neudržíte.
  • Naučte děti sedět klidně.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás