Novela zákona o povinném ručení. Budeme platit pojištění za všechna vozidla s pohonem?

26.10.2015

Ministerstvo financí připravilo novelu, která rozšiřuje zákonné pojištění vozidel i mimo pozemní komunikaci. V současné době zákonnému pojištění podléhají pouze ta vozidla, která jsou provozována na veřejných pozemních komunikacích. Budeme platit povinné ručení za vozidla, která nikdy nevyjedou na silnici?

Povinné ručení na traktor
Bude se povinné ručení vztahovat i na zahradní traktory? | Foto: Fotolia.com

Novela zákona o povinném pojištění vozidel straší nejednoho z nás. Nebo minimálně zemědělce, lesníky, ale i majitele zahradních traktorů, minikár a dalších strojů. Změna může ohrozit i řadu sportovních odvětví, jako jsou motokáry, minikáry nebo plochá dráha. Jak sám uvedl Robert Vacek, manažer Autoklubu ČR.

Tato novela reaguje na rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, podle nějž má mít pojistku všechna vozidla s pohonem. Povinné ručení bychom tak mohli platit i za invalidní vozíky, jak uvádí řada internetových portálů nebo televize Prima.

Ale nebudeme předbíhat. Nechme se překvapit, s čím přijde ministerstvo financí. Návrh zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel je v připomínkovém řízení. Do konce listopadu by mělo být snad jasno. Zákon by tak mohl platit už v příštím roce.

Další zajímavé články

Dopravní výchova – povinná součást výuky

Dopravní výchova učí děti bezpečnému chování na silnici
17.10.2017

Dopravní výchova má vést ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu, proto je nedílnou součástí výuky na základních školách.

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce
20.09.2017

Bouřka, především pak blesk, dokáže poškodit vaši nemovitost i vybavení vaší domácnosti. Majetek se vyplatí chránit mimo jiné vhodným pojištěním.


Kam dále: