Novela zákona o povinném ručení. Budeme platit pojištění za všechna vozidla s pohonem?

26.10.2015

Ministerstvo financí připravilo novelu, která rozšiřuje zákonné pojištění vozidel i mimo pozemní komunikaci. V současné době zákonnému pojištění podléhají pouze ta vozidla, která jsou provozována na veřejných pozemních komunikacích. Budeme platit povinné ručení za vozidla, která nikdy nevyjedou na silnici?

Povinné ručení na traktor
Bude se povinné ručení vztahovat i na zahradní traktory? | Foto: Fotolia.com

Novela zákona o povinném pojištění vozidel straší nejednoho z nás. Nebo minimálně zemědělce, lesníky, ale i majitele zahradních traktorů, minikár a dalších strojů. Změna může ohrozit i řadu sportovních odvětví, jako jsou motokáry, minikáry nebo plochá dráha. Jak sám uvedl Robert Vacek, manažer Autoklubu ČR.

Tato novela reaguje na rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, podle nějž má mít pojistku všechna vozidla s pohonem. Povinné ručení bychom tak mohli platit i za invalidní vozíky, jak uvádí řada internetových portálů nebo televize Prima.

Ale nebudeme předbíhat. Nechme se překvapit, s čím přijde ministerstvo financí. Návrh zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel je v připomínkovém řízení. Do konce listopadu by mělo být snad jasno. Zákon by tak mohl platit už v příštím roce.

Další zajímavé články

Registrační značky na přání

Registrační značky na přání
19.02.2018

Registrační značka na přání s vlastním výběrem znaků je splněným přáním mnoha řidičů. Co je vlastně povoleno uvést na takovou značku?

Nadstandardní příplatková výbava s diskutabilním přínosem pro řidiče

Příplatková výbava, která nepřináší žádný užitek
15.02.2018

Automobilky v době technického pokroku rozhodně nezahálejí a snaží se řidičům usnadnit s řízením vozu práci. Je to však vždy pro dobro řidiče?


Kam dále:

Doporučte nás