Novela zákona o povinném ručení. Budeme platit pojištění za všechna vozidla s pohonem?

26.10.2015

Ministerstvo financí připravilo novelu, která rozšiřuje zákonné pojištění vozidel i mimo pozemní komunikaci. V současné době zákonnému pojištění podléhají pouze ta vozidla, která jsou provozována na veřejných pozemních komunikacích. Budeme platit povinné ručení za vozidla, která nikdy nevyjedou na silnici?

Povinné ručení na traktor
Bude se povinné ručení vztahovat i na zahradní traktory? | Foto: Fotolia.com

Novela zákona o povinném pojištění vozidel straší nejednoho z nás. Nebo minimálně zemědělce, lesníky, ale i majitele zahradních traktorů, minikár a dalších strojů. Změna může ohrozit i řadu sportovních odvětví, jako jsou motokáry, minikáry nebo plochá dráha. Jak sám uvedl Robert Vacek, manažer Autoklubu ČR.

Tato novela reaguje na rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, podle nějž má mít pojistku všechna vozidla s pohonem. Povinné ručení bychom tak mohli platit i za invalidní vozíky, jak uvádí řada internetových portálů nebo televize Prima.

Ale nebudeme předbíhat. Nechme se překvapit, s čím přijde ministerstvo financí. Návrh zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel je v připomínkovém řízení. Do konce listopadu by mělo být snad jasno. Zákon by tak mohl platit už v příštím roce.

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás