Zdravotní vs. cestovní pojištění

10.10.2016

Přemýšlíte před cestou do zahraničí, zda je nutné se pojistit? Ať už vyrážíte na dovolenou či pracovní cestu k základnímu zdravotnímu pojištění si pořiďte i komerční cestovní pojištění.

Cestovní vs. zdravotní pojištění

Základem komerčního cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které zahrnuje náklady za ošetření, léky a léčbu, hospitalizaci, nezbytné převozy a další výdaje spojené s vaším úrazem či nemocí. Součástí tohoto pojištění je také repatriace nemocného do vlasti či převoz tělesných ostatků v případě jeho úmrtí.

Co je zdravotní pojištění?

Zdravotní pojištění slouží k úhradě základní zdravotní péče, a to nejen v ČR, ale v celé Evropě. Jedná se o pojištění zákonem povinné. Dokladem o sjednaném pojištění je Evropský průkaz pojištěnce, který byste měli mít stále u sebe.

Zdravotní pojištění v zahraničí

Cestování jen s modrým průkazem nemusí vždy znamenat léčbu bezplatnou. Průkaz vám zajistí nezbytnou péči, ale ve většině zemí si pacienti doplácejí za ošetření i léky. V případě, že by váš stav vyžadoval převoz zpět do ČR pod lékařským dohledem, vše si uhradíte ze svého.

Další zajímavé články

Co kontrolovat na vozidle, než vyrazíte na cestu?

Co je potřeba kontrolovat na vozidle?
21.03.2018

V moderních vozech je hromada kontrolek, které ukazují stav všeho možné. Jsou věci, které by si měl řidič kontrolovat, než vyrazí na cesty.

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?


Kam dále:

Doporučte nás