Zdravotní vs. cestovní pojištění

10.10.2016

Přemýšlíte před cestou do zahraničí, zda je nutné se pojistit? Ať už vyrážíte na dovolenou či pracovní cestu k základnímu zdravotnímu pojištění si pořiďte i komerční cestovní pojištění.

Cestovní vs. zdravotní pojištění

Základem komerčního cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které zahrnuje náklady za ošetření, léky a léčbu, hospitalizaci, nezbytné převozy a další výdaje spojené s vaším úrazem či nemocí. Součástí tohoto pojištění je také repatriace nemocného do vlasti či převoz tělesných ostatků v případě jeho úmrtí.

Co je zdravotní pojištění?

Zdravotní pojištění slouží k úhradě základní zdravotní péče, a to nejen v ČR, ale v celé Evropě. Jedná se o pojištění zákonem povinné. Dokladem o sjednaném pojištění je Evropský průkaz pojištěnce, který byste měli mít stále u sebe.

Zdravotní pojištění v zahraničí

Cestování jen s modrým průkazem nemusí vždy znamenat léčbu bezplatnou. Průkaz vám zajistí nezbytnou péči, ale ve většině zemí si pacienti doplácejí za ošetření i léky. V případě, že by váš stav vyžadoval převoz zpět do ČR pod lékařským dohledem, vše si uhradíte ze svého.

Další zajímavé články

Je handsfree opravdu tak bezpečné, jak se tvrdí?

Je handsfree bezpečné?
17.11.2017

V autech se běžně používá systém handsfree. S ním se řidič může věnovat řízení během vyřizování telefonátů. Je handsfree opravdu tak bezpečné?

Srovnání 3 nejnavštěvovanějších italských lyžařských středisek

Srovnání cen zimních středisek v Itálii
15.11.2017

Zalyžujte si letos v Itálii. Máme pro vás cenové porovnání 3 lyžařských středisek.


Kam dále: