Připojištění k povinnému ručení #3: Živel

26.09.2016

Ďolíky na autě jako od golfových míčků. Událost, které jen těžko zabráníte. Předejít můžete alespoň finanční ztrátě, a to vhodným připojištěním k povinnému ručení.

Povinné ručení živel

Pokud si nechcete platit havarijní pojištění, určitě oceníte možnost přikoupit si živelní pojištění k povinnému ručení. Cena za připojištění se pojišťovna od pojišťovny, produkt od produktu liší. Záleží i na vás, jaký si zvolíte limit krytí.

Co je živelní pojištění?

Živelní pojištění se sjednává pro nebezpečí, jako jsou například požár, výbuch, blesk, krupobití, vichřice, pád stromů, stožárů, skal, zemin a jiných předmětů, sesuv půdy nebo lavin, povodeň, záplava nebo voda z vodovodních zařízení. Krytá rizika jsou u každé pojišťovny jiná. Vždy záleží na tom, co je psáno v pojistných podmínkách.

Jak nahlásit škodu?

Škodu můžete pojišťovně nahlásit telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím online formuláře, který najdete u většiny pojišťoven na webových stránkách. Než si necháte auto opravit, měl by vozidlo zkontrolovat pracovník pojišťovny.

Pro zdárné nahlášení škody si připravte číslo pojistné smlouvy, informace o vzniklé škodě a údaje o vozidle (SPZ, VIN, značku a typ vozidla).

Další zajímavé články

Leasing a jeho druhy

Leasing a jeho druhy
18.01.2018

Financovat nákup aktiv typu auto, stroj nebo nemovitost se dá pomocí leasingu. Co to vlastně je? Jak to funguje?

Čeští a Českoslovenští prezidenti a jejich vozový park

Jaké byly automobily českých a československých prezidentů
10.01.2018

Volba prezidenta se neúprosně blíží. Jaké byly volby našich prezidentů při výběru reprezentativních vzorků do vozového parku?


Kam dále:

Doporučte nás