Připojištění k povinnému ručení #3: Živel

26.09.2016

Ďolíky na autě jako od golfových míčků. Událost, které jen těžko zabráníte. Předejít můžete alespoň finanční ztrátě, a to vhodným připojištěním k povinnému ručení.

Povinné ručení živel

Pokud si nechcete platit havarijní pojištění, určitě oceníte možnost přikoupit si živelní pojištění k povinnému ručení. Cena za připojištění se pojišťovna od pojišťovny, produkt od produktu liší. Záleží i na vás, jaký si zvolíte limit krytí.

Co je živelní pojištění?

Živelní pojištění se sjednává pro nebezpečí, jako jsou například požár, výbuch, blesk, krupobití, vichřice, pád stromů, stožárů, skal, zemin a jiných předmětů, sesuv půdy nebo lavin, povodeň, záplava nebo voda z vodovodních zařízení. Krytá rizika jsou u každé pojišťovny jiná. Vždy záleží na tom, co je psáno v pojistných podmínkách.

Jak nahlásit škodu?

Škodu můžete pojišťovně nahlásit telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím online formuláře, který najdete u většiny pojišťoven na webových stránkách. Než si necháte auto opravit, měl by vozidlo zkontrolovat pracovník pojišťovny.

Pro zdárné nahlášení škody si připravte číslo pojistné smlouvy, informace o vzniklé škodě a údaje o vozidle (SPZ, VIN, značku a typ vozidla).

Další zajímavé články

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?

Agresivní řidiči u nás a ve světě

Agresivní řidiči
14.03.2018

Agresivní řidič přímo nebo nepřímo ohrožuje ostatní účastníky provozu. Jezdí rychle, nebezpečné předjíždí nebo nedodržují bezpečnou vzdálenost.


Kam dále:

Doporučte nás