Povinné ručení online

Povinné ručení online

  • povinné ručení od 2,70 Kč/den
SPOČÍTAT

Náš závazek

Pomůžeme Vám najít správný produkt. Jsme odhodláni Vám zajistit nejlepší cenu.
Jsme tu pro Vás na telefonu i chatu. Podáváme jasné a nezkreslené informace.
Respektujeme Vaše soukromí. Nabízíme Vám nezávislé porovnání cen.
Sjednáme Vám pojištění o víkendu. Věnujeme Vám tolik času, kolik je potřeba.

Získejte nejvýhodnější povinné ručení

Srovnejte si nabídky povinného ručení od všech pojišťoven snadno a rychle. Kalkulačka povinného ručení Vám přesně spočítá, kolik za povinné ručení zaplatíte.

Pojistnou smlouvu můžete uzavřít online nebo po telefonu z pohodlí Vašeho domova. Zelená karta - jediný uznávaný doklad o uzavření povinného ručení - Vám přijde e-mailem ihned po sjednání smlouvy.

Povinné ručení auta online
Povinné ručení auta online
Povinné ručení motocyklu
Povinné ručení motocyklu

K čemu slouží povinné ručení, neboli zákonné pojištění?

Povinné ručení slouží k úhradě škod, jež vzniknou při dopravní nehodě druhým a třetím osobám. Proto je zákonné a nazývá se pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla.

Pojišťovny zaplatí poškozené straně náklady na opravu vozidla i na léčení. Poškození se dočkají odškodnění i při trvalých následcích na zdraví nebo škodách na ušlém zisku.

Co povinné ručení nekryje?

Zákonné pojištění nekryje škody na vozidle viníka nehody. K tomu slouží havarijní pojištění, které je na rozdíl od zákonného pojištění vozidel dobrovolné.

Kdo musí mít povinné ručení?

Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla musí mít podle zákona č. 168/1999 Sb. každý, kdo vlastní motorové vozidlo přihlášené v registru vozidel. Pokud majitel registrovaného vozidla nemá sjednané zákonné pojištění, hrozí mu pokuta.

Zelená karta

Dokladem o uzavřeném povinném ručení je takzvaná zelená karta, kterou po sjednání smlouvy obdržíte od pojišťovny. ZK platí nejen na území celé České republiky, ale i na území Evropy a to až na výjimky, jež jsou vypsány na zadní straně ZK. Zákon stanovuje povinnost mít u sebe zelenou kartu vždy, když někam svým vozidlem jedete.

Bonus a malus

Při výpočtu ceny povinného ručení se kromě jiného zohledňuje i bezeškodný průběh dosavadního pojištění, lidově známý jako bonus, a počet pojistných událostí v průběhu pojištění, který může způsobit tzv. malus.

Limity pojistného plnění

Zákon pojišťovnám udává minimální limity pro pojistné plnění a to 35 mil. Kč na škody na majetku a 35 mil. Kč na každého zraněného nebo usmrceného. Maximální limit zákonem stanoven není, proto se dnes můžeme setkat i s daleko vyššími limity pojistného plněníí a to až 150 mil. Kč pro škody na zdraví i majetku.

Proč není cena povinného ručení pro všechny stejná?

Na výši ceny zákonného pojištění se podílí řada faktorů, mezi něž patří například kategorie vozidla, zdvihový objem a výkon motoru vozidla, datum narození vlastníka, zvolená frekvence plateb apod.. Cenu ovlivňují i limity pro maximální plnění a Váš předchozí (beze)škodní průběh pojištění.

Každá z pojišťoven navíc přikládá výše zmíněným faktorům vlastní váhu a proto se ceny tak různí. Přesvědčte se o rozdílech mezi pojišťovnami sami a…

Spočítejte si cenu se Srovnátorem

Srovnejte si pojišťovny s námi a ušetřete na povinném ručení. Vybrané pojištění si můžete sjednat ihned online či po telefonu - zavolejte nám na telefonní číslo 841 292 292 a my Vám se sjednáním pomůžeme.

Obrátit se na nás můžete i v případě problému, který se týká povinného ručení. Stačí zavolat na uvedené číslo, anebo vyplnit čas a datum, kdy Vám to nejvíce vyhovuje a my Vám zavoláme zpět