Náš závazek

Pomůžeme Vám najít správný produkt. Jsme odhodláni Vám zajistit nejlepší cenu.

Jsme tu pro Vás na telefonu i chatu. Podáváme jasné a nezkreslené informace.

Respektujeme Vaše soukromí. Nabízíme Vám nezávislé porovnání cen.

Sjednáme Vám pojištění o víkendu. Věnujeme Vám tolik času, kolik je potřeba.

Pojištění odpovědnosti, pojistka na blbost

Pojištění odpovědnosti je typ pojištění vztahující se na škodu na majetku, zdraví nebo životě které pojištěný způsobil přímo nebo nepřímo jiné osobě. Pojištění odpovědnosti je souhrnný název pro více typu pojištění a většinou se jedná o dobrovolné pojištění.

Pojištění odpovědnosti a pojistka na blbost

Druhy pojištění odpovědnosti:

  • odpovědnost občanů (pojistka na blbost)
  • odpovědnost podnikatele
  • odpovědnost zaměstnance
  • odpovědnost z provozu vozidla (povinné ručení)
  • a další jako jsou profesní odpovědnosti a individuální odpovědnosti

Mezi nejžádanější v dnešní době patří odpovědnost v běžném občanském životě a pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Ve všech případech se jedná o pojištění škodové a pojistné plnění je vždy vypláceno poškozenému, nikoliv pojištěnému.

Odpovědnost občanů (pojistka na blbost)

Pojištění odpovědnosti z běžného občanského života (pojistka na blbost) je pojištění, které se vztahuje nejen na škody způsobené přímo vaší osobou, ale také na činnost ostatních členů domácnosti, a to včetně domácích mazlíčků. Kryje také škody způsobené provozem vašeho majetku a v současné době je pojistka na blbost téměř nezbytností.

Je vhodné jej tedy mít uzavřeno ať už bydlíte v bytě a bojíte se vytopení sousedů, nebo třeba jen, že vaše dítě upustí půjčený tablet nebo rozbije míčem okno u domu přes ulici.

  • Pojistka na blbost se nevztahuje samozřejmě jen na věci týkající se vaší domácnosti, ale i na běžný život, jak už z názvu vyplývá.
  • Rozbijete-li tedy něco v restauraci či hotelu tady u nás v ČR a jste pojištěni, můžete se také obrátit s plněním na pojišťovnu. Důležité vždy je, že k rozbití nedošlo úmyslně.

Zvolit si můžete z několika variant, které pojišťovny nabízejí. Dnes, vzhledem k Novému občanskému zákoníku, se již nedoporučuje vybírat nejnižší limity plnění, ale zvolit střední cestu. Obzvlášť při újmě na zdraví se vyčíslení škody oproti minulosti rapidně zvýšilo.

Pojistku na blbost si můžete uzavřít online jako i ostatní pojištění na našem webu. Vybrat si ji můžete jak samostatně, tak jako doplněk k pojištění domácnosti či nemovitosti.