Cestovní pojištění kalkulačka

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Cestovní pojištění je možné sjednat s počátkem již ode dne sjednání. Výhodou je, že u nás můžete pojištění zaplatit kartou online a tím pádem platí cestovní pojištění ihned. Veškeré dokumenty obdržíte do emailu.

Obecně platí pravidlo, že v kalkulačce cestovního pojištění byste měli zvolit tu nejvzdálenější situaci, kam cestujete. Pojišťovny podle toho posoudí, jestli se nabídka pojištění bude vztahovat pouze na oblast Evropy, nebo světa.

Jednorázové pojištění slouží pro většinu cest. Pokud jste pravidelným cestovatelem a nechcete si pokaždé sjednávat cestovní pojištění, můžete zvolit variantu opakovaných výjezdů, které platí na celý rok a zpravidla můžete na každé cestě strávit až 30 dní v dané destinaci.

V základní ceně cestovního pojištění máte v každé variantě pojištěny i rekreační sporty (například jízdu na kole, plavání, volejbal apod.). Pokud plánujete provozovat v zahraničí rizikové sporty, doporučujeme si tuto kategorii v kalkulačce cestovního pojištění zvolit a zkontrolovat, které všechny sporty jsou v této variantě zahrnuté. Dejte pozor na kontrolu pojistných podmínek, ve kterých mohou být vyloučeny některé aktivity (pozor i na omezení například u turistiky/trekingu, které bývají omezené obtížností či výškovými metry).

Storno zájezdu je nutné si připojistit zvlášť. Na našich stránkách je možné si sjednat v rámci některých balíčků i asistenční služby na automobil, zpoždění letadla, nebo i připojištění domácnosti. Pojištění storna v tuto chvíli nenabízíme.

Základní druhy pojištění kryjí hlavně léčebné výlohy. Proto doporučujeme v porovnávací tabulce zohlednit i další rizika, která mohou na cestách nastat. Většina produktů má v ceně i pojištění odpovědnosti za škodu, nebo i úrazové pojištění. Dražší balíčky obsahují také pojištění zavazadel.

Pokud budete mít alkohol v krvi, nebo jiné drogy ovlivňující vnímání, ale i v případě, že pojistnou událost zaviníte vědomým jednáním. Pojišťovny Vám také odmítnou hradit v případě, že budete mít chronické onemocnění (včetně úrazů a nemocí, které vznikly už před sjednáním pojištění).

Pro běžné turistické cesty do zahraničí by Vám měli stačit limity na léčebné výlohy ve výši 3-5 mil. Kč. Doporučujeme ale také zohlednit limity u ošetření zubů, trvalých následků úrazu, pojištění zavazadel, a repatriace, které mohou být součástí balíčků s vyššími limity.
Hledat na webu Srovnátor.cz