Cestovní pojištění do Ameriky (USA)

13.08.2015

Ať už cestujete do USA na dovolenou, za prací nebo za studiem dobře se pojistěte. Náklady na zdravotní péči v USA jsou extrémně vysoké. A lehce se může stát, že Vás byť drobný úraz bude stát víc než celý výlet.

Cestování do USA
Sjednejte si cestovní pojištění do USA online. | Foto: Fotolia.com

Evropský průkaz zdravotního pojištění je v USA neplatný. Tudíž si veškeré ošetření budete muset zaplatit sami. A věřte, nejde o malé částky.

Cena zdravotní péče v USA

Cestovní pojištění patří k tomu nejdůležitějšímu, co si na cestu do USA přibalit. Jelikož v žádné zemi neplatí pacienti za zdravotní péči tolik, jako je tomu v USA.

Orientační ceník lékařské péče v USA
Akutní zánět zubu 4.800 Kč
Akutní zánět mandlí 7.000 Kč
Střevní potíže 12.500 Kč
Vyvrknutý kotník 30.000 Kč

Nejlevnější cestovní pojištění do USA

Vzhledem k vysokým nákladům na léčbu je cestovní pojištění do USA poněkud dražší. Základní balíček cestovního pojištění se pohybuje od 19 korun na den. Plánujete-li provozovat adrenalinové sporty (parašutismus, vysokohorskou turistiku, vodní lyžování, apod.), za jeden den si připlatíte dvojnásobek. Celoroční pojistku do USA sjednáte od 7.000 korun.

Pokud si chcete porovnat nabídky více pojišťoven, vyzkoušejte srovnávač cestovního pojištění. Usnadníte si tím řadu práce. Rychlé a levné pojištění najdete na internetu.

Další zajímavé články

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?

Jaké bezpečnostní systémy v autě vám mohou nejvíce pomoci?
23.10.2017

Bezpečnost by při jízdě měla být na prvním místě. Výrobci vozidel proto přicházejí s technologiemi, které předchází nehodám a které nás při nich ochrání.

Který den v týdnu je na silnicích nejbezpečněji?

Nejhorší a nejlepší den v týdnu pro cesty autem
20.10.2017

Někdy je provoz plynulý a řidiči ohleduplní, jindy vládne na silnicích spěch a stres. Konkrétní den v týdnu dokáže ovlivnit chování řidičů.


Kam dále: