Cestování do zahraničí

12.05.2017

Blíží se sezóna letních dovolených a vy stále přemýšlíte, jakým směrem se vydat? Nechte se inspirovat destinacemi, které v zahraničí nejčastěji navštěvují Češi. Odhalte s námi tajemství těchto zemí a nechte se jimi zlákat i vy. Cestujte na jedinečná místa, která vám svět nabízí.

ŘECKO

Láká stále více Čechů, a to především díky své rozmanitosti. I když Řecko několikrát navštívíte, vždy vám nabídne nová a unikátní místa k poznávání. Nejen oblast pevniny, ale také řecké ostrovy vynikají přírodními krásami a pamětihodnostmi, jejichž kořeny sahají do tisícileté historie.

Proč Češi doporučují Řecko?

 • Malebné zátoky s průzračnou vodou, kde můžete být často sami. Stačí hledat na méně dostupných místech a zažijete ráj na zemi.
 • Možnost sportovního vyžití - díky množství hor je Řecko dokonalým místem pro pěší turistiku (např. Kréta) nebo horolezectví (např. Kalymnos).
 • Spousta zeleně, na mnoha místech najdete klidné oblasti s krásnou přírodou, která je podobná té naší.
 • Vhodná dovolená pro rodiny s dětmi díky přijatelnému počasí, klidnému a čistému moři s pozvolným vstupem. Většina středisek nabízí mnoho dětských kroužků, koutků a atrakcí.

Tipy, kam vyrazit:

Athény - město s nejslavnější historií na světě. Samaria - soutěska a národní park ležící na ostrově Kréta. Navagio - jedna z nejkrásnějších pláží Řecka známá vrakem staré pirátské lodi.

Navagio, Řecko

CHORVATSKO

Chorvatsko se pyšní velmi členitým a dlouhým pobřežím. Stovky oblázkových pláží nabízí svým návštěvníkům vstup do křišťálově čistého moře a odpočinek ve stínu borovic. Díky proměnlivému, ale teplému počasí zde najdete velké bohatství flóry a čerstvého vlahého vzduchu.

Proč Češi doporučují Chorvatsko?

 • Chorvatsko je pro Čechy cenově dostupné, a to nejen z pohledu ubytování. Také jídlo a nápoje zde koupíte za podobnou částku jako u nás.
 • Jelikož chorvatština patří do slovanských jazyků, velmi snadno se zde dorozumíte. Navíc většina obchodníků už zvládá základní fráze v češtině.
 • Dostupné díky relativně krátké vzdálenosti. Kdo nerad létá, může se sem snadno dopravit autem či autobusem.
 • Češi stále častěji na dovolených využívají vlastního ubytování, a to v karavanu či pod stanem. A Chorvatsko takovou možnost nabízí.

Tipy, kam vyrazit:

Solin - archeologicky bohatá lokalita s pozůstatky antického města. Dubrovník - jste-li příznivcem známého seriálu Hra o trůny, některá místa z ostrova velmi dobře poznáte, ostrov ale nabízí mnohem více. Plitvice - národní park pod záštitou UNESCA, kde se nacházejí jezírka propojená vodopády s vodou zbarvenou do zelena.

Plitvická jezera, přírodní skvost Chorvatska

ITÁLIE

Země plná života s vůní pravého espressa a chutí jedinečné zmrzliny. Itálie se také může chlubit světově proslulými městy, jako je Řím, Miláno nebo Benátky. Zde si každý přijde na své, kombinace horských oblastí, přímořských letovisek a přírodní rozmanitosti nabízí nikdy nekončící vyžití.

Proč Češi doporučují Itálii?

 • Prvotřídní kvalita místních surovin, každé jídlo má svou důležitost a člověk si ho vychutná jinak, než kdekoliv jinde na světě. (Bez ochutnání zdejší pizzy nesmíte odjet.)
 • Kilometrové promenády plné návštěvníků ze všech koutů světa, hudby, tance a zábavy. Místo vhodné pro mladé akční jedince, ale nejen pro ně.
 • Itálie je kolébkou kulturních akcí a historických památek. Čeští milovníci umění sem často zavítají například za dějinami italského malířství.
 • Sportovní nadšenci zde budou v sedmém nebi, fandit totiž mohou známým fotbalovým klubům, jako je Juventus FC nebo AC Milán.

Tipy, kam vyrazit:

Řím - všechny cesty vedou do Říma, hlavní město Itálie, kde na vás dýchne starověká historie a jedinečná architektura. Benátky - město na moři, které by měl alespoň jednou v životě navštívit každý. Vesuv - stále činná sopka, ke které se dostane každý turista - a zde pozná opravdový “výbuch” zážitků.

Pohled na Benátky

Další zajímavé články

Jak se tvoří cena pohonných hmot?

Složení ceny pohonných hmot
16.03.2018

Pokud bychom měli svou rafinérii ve vlastním státě, ušetřili bychom na pohonných hmotách více jak polovinu jejich ceny. Jak je to možné?

Agresivní řidiči u nás a ve světě

Agresivní řidiči
14.03.2018

Agresivní řidič přímo nebo nepřímo ohrožuje ostatní účastníky provozu. Jezdí rychle, nebezpečné předjíždí nebo nedodržují bezpečnou vzdálenost.


Kam dále:

Doporučte nás