Proč je dobré mít cestovní pojištění?

Pojištění na cesty slouží k pokrytí případných léčebných výloh v zahraničí, ale zároveň  pokrývá i další možné škody – když ztratíte zavazadla, zpozdí se váš let, někdo vás okrade nebo omylem způsobíte škodu někomu jinému.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění

Nabídky cestovního pojištění si můžete na Srovnátor.cz přehledně porovnat podle ceny. Částky, které vám náš systém zobrazí, se odvíjí od několika faktorů:

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění

Místo pobytu

Destinace, do které se chystáte, ovlivňuje výslednou cenu pojištění. Při cestách po Evropě zaplatíte méně, než na ostatních kontinentech. Nejvyšší částky se pak platí za rizikové destinace s vyšší kriminalitou či špatnou bezpečnostní situací.

Rozsah krytých škod

Kromě léčebných výloh pokrývá cestovní pojištění i řadu dalších rizik – krádež majetku, způsobení škody někomu jinému, storno zájezdu anebo letu, ztrátu zavazadel nebo vykradení domácnosti v době vaší nepřítomnosti. Co se sportovních aktivit týče, rozlišují pojišťovny mezi rekreačním, zimním a rizikovým sportem. Pokud tedy plánujete například jízdu na lyžích mimo sjezdovku anebo seskok padákem, je třeba počítat s vyšší částkou za pojistku.

Výše pojistných limitů

Částka, kterou případně pojištění pokryje, je často opomíjeným bodem při výběru vhodného produktu. Česká asociace pojišťoven uvádí, že zranění ramene na horách v Rakousku, které vyžaduje chirurgický zákrok, vyjde na 168 000 Kč. Srdeční záchvat ve Francii s týdenním pobytem na jednotce intenzivní péče a repatriací má celkové náklady dokonce ve výši 570 000 Kč. Je tedy dobré zvolit si adekvátní pojistné limity – doporučuje se minimálně 1,5 – 2 miliony Kč.

Typ cesty

Rozlišujeme tři typy cest – turistickou, administrativní a manuální. V případě manuálních prací v zahraničí vyžadují pojišťovny vyšší limity plnění a větší rozsah krytých škod, což zvyšuje cenu pojištění.

Jak najít to nejlevnější a zároveň nejlepší cestovní pojištění online?

Nejjednodušší cestou, jak se pojistit na cesty, je prostřednictvím internetu. Srovnátor.cz vám na základě vámi zadaných parametrů vyhledá a porovná nabídky ověřených pojišťoven a seřadí je dle ceny. Podle svých požadavků si jen vyberte ten nejvhodnější balíček.

Proč Srovnátor.cz?

  • Jsme nezávislí – nenutíme vám konkrétní produkt ani pojišťovnu. Chceme, abyste si sami vybrali tu nejlepší nabídku.
  • Jsme transparentní – poskytujeme férový přístup a veškeré dostupné informace pro vaše správné rozhodnutí.
  • Pomáháme vám ušetřit – 9 z 10 klientů na našem webu najde levnější nabídku a ušetří několik stovek i tisíc korun ročně.
  • Šetříme váš čas – pojištění si můžete sjednat během několika minut online. Už žádné návštěvy pobočky a zbytečné čekání.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Pokud lze, neodkladně kontaktujte asistenční linku pojišťovny. Kartičku cestovního pojištění a průkaz zdravotní pojišťovny musíte mít vždy u sebe.

V případě, že často cestujete, představuje pro Vás celoroční cestovní pojištění optimální řešení. Oproti krátkodobému pojištění sjednávanému na každou cestu zvlášť není počet cest mimo Českou republiku omezen. Zpravidla bývá omezena maximální délka jedné cesty a některé pojišťovny mají určený i minimální čas, který je potřeba strávit ve své vlasti, než započnete další cestu do zahraničí. Například pro Evropu je možné sjednat celoroční cestovní pojištění za velmi rozumné ceny.
Hledat na webu Srovnátor.cz