Cestovní pojištění na hory

30.12.2016

Jste vášnivý lyžař a proto se chystáte trávit svátky na horách? Kromě nových lyží a helmy je potřeba s sebou zabalit také kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění na hory

Na hory jedině s cestovním pojištěním

Konec prosince a přelom roku je pro mnohé z nás první možností, kdy se můžeme vydat na hory do zahraničí a trávit na lyžích několik dní. Rozdíl v lyžování v českých horách nebo v zahraničí ovšem není pouze ve sněhových podmínkách. Jakmile totiž překročíme hranice našeho státu, potřebujeme cestovní pojištění do zahraničí. V případě, že se navíc chystáme na aktivní dovolenou, vyplatí se u jeho sjednávání nesahat po tom nejlevnějším. Mohlo by nás to totiž vyjít později velmi draho.

Jak vybrat cestovní pojištění na lyže

Pokud si sjednáváme cestovní pojištění s vědomím, že plánujeme věnovat čas hlavně sportu a lyžování, vyplatí se nesledovat pouze cenu pojištění, ale také tomu, co daná pojistka nabízí - důležité jsou hlavně limity pro léčebné výlohy. Ty se mohou lišit i v řádech miliónů korun. V případě úrazu se nám tedy může ušetřená stovka skutečně nevyplatit.

Kolik ušetřím, když si připlatím

Například v případě, kdy vyrážíme na 12 dní do Švýcarska, máme možnost sjednat cestovní pojištění, které počítá se zimními sporty, už za 132 Kč. Takové pojištění má limity pro léčebné výlohy 2.500.000 Kč a nevztahuje se k němu žádné úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu nebo připojištění ztráty zavazadel. Stačí ovšem připlatit 84 Kč (cestovní pojištění Slavia "Na cesty") a limity se nám ihned zvednou - u léčených výloh na 5.000.000 Kč, odpovědnost za škodu na 1.000.000 Kč a například při krádeži lyží či snowboardu máme nárok až na 20.000 Kč. Vynaložených 84 Kč nám tedy může ušetřit i několik miliónů korun.

Jestli i vaše letošní svátky budou ve znamení hor, sněhu a lyží, určitě si nezapomeňte vybrat cestovní pojištění tak, aby se vyplatilo i v případě, že jej budete skutečně potřebovat. Sjednat si ho můžete jednoduše online na našich stránkách a to i přes mobilní telefon. Nezapomeňte, že cestovní pojištění je platné od momentu jeho úhrady. Proto nenechávejte platbu až na den odjezdu, ale zajistěte vše potřebné s dostatečným předstihem.

Další zajímavé články

Dopravní výchova – povinná součást výuky

Dopravní výchova učí děti bezpečnému chování na silnici
17.10.2017

Dopravní výchova má vést ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu, proto je nedílnou součástí výuky na základních školách.

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce
20.09.2017

Bouřka, především pak blesk, dokáže poškodit vaši nemovitost i vybavení vaší domácnosti. Majetek se vyplatí chránit mimo jiné vhodným pojištěním.


Kam dále: