Jak zabezpečit domácnost, než vyrazíme na dovolenou

03.04.2017

Zasloužená dovolená - pro nás ideální příležitost, jak si odpočinout od každodenních povinností a pracovního koloběhu, možnost poznat nová místa a načerpat čerstvou energii. Pro zloděje ideální příležitost, jak se “pozvat na návštěvu”. Jak co nejlépe zabezpečit domácnost, než vyrazíme na dovolenou?

Jak zabezpečit domácnost před odjezdem na dovolenou

Zavřená okna a dveře na dva západy

Samozřejmostí je překontrolovat všechna okna v bytě či domě. Nespoléhejte na to, že když se váš byt nachází ve vyšším podlaží, můžete s klidem nechat “větračku” u balkónových dveří. Zloději jsou často velmi vynalézaví a ani několik výškových metrů tak pro ně není překážkou. Před odjezdem vždy zavřete všechna okna a svůj domov zamkněte na několik západů. Pokud máte navíc k dispozici bezpečnostní zámek, rozhodně použijte i ten.

Zvaní hosté a zalité květiny

Máte dobrý vztah se svými sousedy nebo někdo z vašich přátel či rodinných příslušníků bydlí v blízkém okolí? Nechte u nich náhradní klíče a informujte je o svém odjezdu. Můžete je například požádat, aby vám zalili květiny nebo přišli jednoduše domácnost příležitostně překontrolovat. Nejen že vaše rostliny během nepřítomnosti neuschnou, ale v bytě bude “vidět život” a případné zloděje tak pohyb v bytě odradí.

Sociální sítě a přebytečná sdílnost

Po roce papírovaní, vstávání a běžných dní nás samozřejmě láká pochlubit se dovolenou i na sociálních sítích. Buďte však obezřetní, co a hlavně komu sdílíte. Informovat veřejnost o přesném termínu, kdy bude váš byt prázdný je riskantní. Dalo by se říci, že to může být až pozvánka pro nezvané hosty. Zkontrolujte si také nastavení vašich příspěvků - pokud pravidelně sdílíte veřejně příspěvky, kde je snadno rozpoznatelná poloha vaší domácnosti a následně informaci o tom, že si právě užíváte mimo republiku, jdete bohužel zlodějům na ruku. Hlídejte si své soukromí a sdílejte své štěstí jen s blízkými přáteli.

Pro klid duše nezapomeňte na pojištění domácnosti. V případě, že by ani výše zmíněné rady nezabránili zlodějům vystěhování vašich cenností a vybavení, můžete se spolehnout právě na plnění od pojišťovny.

Další zajímavé články

Dopravní výchova – povinná součást výuky

Dopravní výchova učí děti bezpečnému chování na silnici
17.10.2017

Dopravní výchova má vést ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu, proto je nedílnou součástí výuky na základních školách.

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce
20.09.2017

Bouřka, především pak blesk, dokáže poškodit vaši nemovitost i vybavení vaší domácnosti. Majetek se vyplatí chránit mimo jiné vhodným pojištěním.


Kam dále: