Zrušená dovolená něco stojí. Pojistěte se proti storno poplatkům

01.06.2015

Letní prázdniny se kvapem blíží a tak i nákup cestovních pojistek vzrůstá. Zájem je i o pojištění storna zájezdu, jelikož si cestovní kanceláře účtují za zrušení dovolené takzvané storno poplatky. A čím kratší doba před odjezdem, tím vyšší storno poplatky.

Cestovní pojištění storno poplatkyUž Vám někdy nemoc zabránila v odjezdu na dovolenou? | Foto: Fotolia.com

Stát se může před odjezdem na dovolenou cokoliv. Ale jak nepřijít o velkou část svých peněz, když musíte z vážných důvodů zrušit zájezd?

Kdy Vás pojištění storna ochrání

Zrušíte-li dovolenou těsně před odjezdem, stojí Vás stornovací poplatky někdy až 100 procent. Přestože nikam nejedete, zaplatíte tak jako tak za ubytování a cestu. Pokud chcete dostat zpátky alespoň něco, pomůže Vám pojištění storna zájezdu.

Pojištění se vztahuje i na blízké osoby. V případě, že Vám onemocní před odjezdem na dovolenou dítě, můžete pojištění také uplatnit. Důvody pro stornování cesty jsou ale i například živelné pohromy, úmrtí v rodině, nebo stanete-li se účastníkem trestného činu.

Nejčastější výluky pojištění storna

I když je toto pojištění volitelnou součástí cestovního pojištění, vztahují se na něj speciální podmínky. Proto se před sjednáním pojištění storna dobře seznamte s pojistnými podmínkami.

Vůbec nic nedostanete v případě, že:

  • Máte zdravotní problémy spojené s těhotenstvím nebo povinným očkováním.
  • Neobdržíte včas potřebná víza nebo cestovní pas.
  • Nedostanete od zaměstnavatele dovolenou.
  • Uletí Vám letadlo kvůli dopravní zácpě.

Další zajímavé články

Dopravní výchova – povinná součást výuky

Dopravní výchova učí děti bezpečnému chování na silnici
17.10.2017

Dopravní výchova má vést ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu, proto je nedílnou součástí výuky na základních školách.

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce

Nebezpečí poškození nemovitosti při bouřce
20.09.2017

Bouřka, především pak blesk, dokáže poškodit vaši nemovitost i vybavení vaší domácnosti. Majetek se vyplatí chránit mimo jiné vhodným pojištěním.


Kam dále: