Asistenční služby

10.04.2017

Asistenční služby jsou nedílnou součástí každého povinného ručení. Stejně jako se však liší například výše pojistných limitů, liší se u jednotlivých nabídek také rozsah a kvalita asistenčních služeb. Na co si dávat pozor a co se vlastně vše pod tímto pojmem ukrývá?

Asistenční služby

Základní asistenční služby

Asistenční služba slouží vlastně při jakékoliv příležitosti, kdy musíte řešit pojistnou událost s vaším vozem, která se vztahuje k povinnému ručení - odcizení, nehoda nebo nepojízdné auto či defekt pneumatiky. Vždy mějte po ruce telefonní číslo na infolinku vaší pojišťovny. Najdete jej například na vaší zelené kartě. Linka je dostupná 24/7 a je potřeba nahlásit pojistnou událost. Na lince snadno zjistí rozsah vašich asistenčních služeb a pomohou vám s co nejplynulejším průběhem celé situace. Asistenční služby jsou k dispozici i při vašich zahraničních cestách a operátor vás informuje, na jaké konkrétní služby a v jaké výši máte nárok.

Nadstandard není luxus, který si nelze dopřát

Podmínky asistenčních služeb se mění dle pojišťovny a vždy je potřeba pečlivě si je prostudovat. Platí však, že v rámci stovek korun se naše limity na případný odtah či náhradní vozidlo zvýší až na dvojnásobek a v případě zahraničí i o 300%. Kolik tedy zaplatíte? Podívejme se na příklad s pojišťovnou Direct:

Limit ČR/Zahraničí
Limit 3 000 Kč/ 6 000 Kč 216,-/rok
Limit 5 000 Kč/ 10 000 Kč 350,-/rok
Limit 10 000 Kč/ 20 000 Kč 700,-/rok

Prokonzultujte vaše asistenční služby a jejich limity s proškolenými makléři. Zohlední všechny potřebné faktory a pomohou vám tak najít tu nejlepší variantu právě pro vás a váš vůz. Stačí na sebe zanechat kontakt a někdo z našich kolegů se vám obratem ozve!

Další zajímavé články

Pravidla přednosti na přechodu pro chodce

Kdo komu dává přednost na přechodu pro chodce?
21.08.2017

Situace, se kterou se setkáváme denně. Chodci mají na přechodu přednost – ta má ale svá pravidla a své výjimky. Jak se tedy na přechodu správně chovat?

Opravy silnic o prázdninách

Opravy silnic o prázdninách
18.08.2017

Jistě jste si v průběhu prázdnin všimli zvýšeného počtu omezení na silnicích. Uzavírky, zúžení, objížďky a následně kolony znepříjemnily cestu mnoha jedincům.


Kam dále:

Doporučte nás