Tuzemské cestovní pojištění

03.05.2016

I když od otevření hranic před 25 lety setrvale roste popularita a dostupnost zahraničních dovolených, stále nejvíce lidí tráví své pracovní volno v České republice. Podle údajů Českého statistického úřadu uskutečnili rezidenti ČR v roce 2015 celkem 11 milionů dovolených (zde se počítají soukromé cesty s minimálně 4 přenocováními), a z toho v tuzemsku jich bylo 7 milionů. Řada lidí si ovšem neuvědomuje, že rizika při cestování doma se nemusí nijak lišit od těch, která hrozí v zahraničí. A také, že se proti nim dá velmi jednoduše pojistit.

Tuzemské cestovní pojištění

Dovolená v tuzemsku, ať už v podobě horských tůr v Krkonoších, cyklistiky v jižních Čechách nebo poznávání vinařské kultury na Moravě, se může turistům citelně prodražit. Při cestě do zahraničí si v obavě z vysokých výdajů v nenadálé situaci obvykle zřídí cestovní pojištění, pobyt v České republice ale podceňují. Přitom i zde hrozí krádež zavazadel, způsobení škody třetí osobě, úraz či třeba zrušení pobytu.

Tuzemské cestovní pojištění je vhodné i pro děti na tábor

Tuzemské cestovní pojištění je jednoduchým řešením na všechny tyto hrozby a kromě klasické dovolené je dobrým řešením například i pro dětské tábory nebo sportovní pobyty. Dětem ještě přece jen chybí zodpovědnost a ztráty zavazadel či škoda na ubytovacím zařízení v řádu tisíců jsou častým úkazem podobných akcí. Obvyklá částka za pojistku na týdenní tábor se přitom obvykle pohybuje kolem několika desetikorun.

Hledat na webu Srovnátor.cz