Jak sjednat povinné ručení online

Chcete si sjednat povinné ručení online, anebo po telefonu s asistencí specialistky? Pokud si chcete sjednat smlouvu sami, čtěte dále. Pokud chcete využít pomoc pojišťovací specialistky, nechte si zavolat a uzavřete své zákonné pojištění po telefonu.

Ať už si budete povinné ručení sjednávat jakkoliv, připravte si občanský a velký technický průkaz Vašeho vozidla. Pokud nemáte velký „techničák“ momentálně po ruce, vystačíte si i s malým TP.

Jak na sjednání povinného ručení

Náležitosti sjednání u pojišťovny ČSOB

Smlouvu, kterou obdržíte na e-mail, je potřeba vytisknout, podepsat a poslat zpět na naši adresu maximálně do 5 dnů od přijetí.

Náležitosti sjednání u pojišťoven AXA, ČPP, HVP, Kooperativa, Slavia, Direct a Wüstenrot

V případě, že si pro uzavření povinného ručení zvolíte jednu ze jmenovaných pojišťoven, nemusíte nic podepisovat ani zasílat poštou. Povinné ručení bude platné ode dne, jenž je uveden v návrhu smlouvy pokud splníte následující podmínky:

Pro pojišťovnu Kooperativa a Direct:

První splátku pojistného zaplatíte na účet pojišťovny nejpozději do 15 dnů od sjednání smlouvy, tedy odeslání formuláře.

Pro pojišťovnu Wüstenrot

První splátku pojistného zaplatíte na účet pojišťovny nejpozději do 14 dnů od doručení nabídky pojistníkovi na e-mail.

Pro pojišťovnu AXA a HVP:

První splátku pojistného uhradíte na účet pojišťovny nejpozději 15 dnů po smluveném počátku pojištění.

Pro pojišťovnu ČPP:

První splátku pojistného uhradíte na účet pojišťovny nejpozději do 10 dnů po smluveném počátku pojištění.

Pro pojišťovnu Slavia:

První splátku pojistného zaplatíte na účet pojišťovny nejpozději do 8 kalendářních dnů od sjednání smlouvy, tedy odeslání formuláře.

Je něco špatně? Je něco nejasné?

Pokud Vám úřady přidělí jinou RZ (dříve SPZ) nebo jiný TP, popřípadě byste chtěli změnit svou korespondenční adresu, napište e-mail na info@srovnator.cz a my změnu vyřídíme.

V případě nejasností nebo snad chybě na pojistné smlouvě neváhejte a telefonicky nás kontaktujte na čísle 226 289 777. Na infolinku se dovoláte od pondělí do pátku mezi 8:00 a 21:00 a v sobotu mezi 9:00 a 20:00. Využít můžete i výše zmíněný e-mail nebo chat, který byste měli najít u dolního okraje obrazovky.

Povinné ručení

Doplňkové informace